Zbavte se bradavic pomocí přírodních prostředků

0
(0)

Dalibor , 15. 10. 2020

Bradavice jsou kožní výrůstky, které způsobuje vir HPV neboli  lidský papilomavirus. Jelikož se jedná o virovou infekci, bradavice se mohou přenášet i pouhým dotykem. Jejich vývoj může trvat 2-6 měsíců. Obvykle bývají neškodné a postupem času sami od sebe vymizí. Jelikož však jsou nevzhledné a mohou i překážet, spoustu lidí se jich rozhodne zbavit dříve.

Tekutý dusík

Jednou z možností je návštěva kožního lékaře, kde se bradavice ničí pomocí tekutého dusíku. Při použití dochází ke zmrazení bradavice, následně se na tomto místě vytvoří puchýř, bradavice odpadne a pod ní by již měla růst zdravá kůže. Ne vždy však stačí pouze jedna návštěva a léčba se tak musí opakovat.

My však pro vás máme několik typů, jak se bradavic zbavit i bez návštěvy lékaře, pomocí přírodních prostředků, které si snadno připravíte v domácích podmínkách.

Česnek

Oloupejte česnek, rozmačkejte ho a pevně přivažte, pomocí obvazu, na bradavici. Tento postup opakujte každou noc až do vymizení.

Med

Další z možností je použití medu. Med namažte na bradavici a zavažte obvazem. Nechte působit celou noc.

Jablečný ocet

Namočte vatový tampon do jablečného octa a přiložte jej na postižené místo. Opět zafixujte obvazem a nechte působit po celou noc.

Další možnosti

Dalšími pomocníky, pro boj s bradavicemi, mohou být nápomocni:

  • vlaštovičník
  • banánová slupka
  • tee tree olej
  • ananas
  • šťáva z pampelišky

Jak jim předcházet

Pokud se chcete bradavicím vyhnout, je potřeba vyhnout se přímému kontaktu s bradavicemi. Dalším důležitým pravidlem je oddělovat hygienické pomůcky -nepoužívejte stejnou pemzu či nůžky na bradavice a zároveň na zdravou pokožku, snadno si je tak rozmnožíte sami na sobě.

Nekousejte si nehty a kůži kolem nich, do takto poškozené kůže se snadno zanese vir. A nakonec se vyhněte jakémukoli škrábání, řezání a stříhání bradavic, takto se snadno roznesou na další místa na vašem těle.