Léta mě trápily nepříjemné bradavice na nohou. Pak ale přišla kamarádka a poradila mi, jak se jich zbavit.

0
(0)

Tomáš , 09. 08. 2021

Bradavice jsou velmi nepříjemným kožním onemocněním, které je bolestivé, snadno se šíří a ani na pohled není zrovna pěkné. Pokud jsou navíc bradavice na ploskách nohou, mohou i komplikovat chůzi nebo způsobovat jiné obtíže. Jak bradavice léčit a zabránit jejich návratu?

Kožní bradavice jsou velmi běžné, obvykle postihují zhruba každého čtvrtého člověka. Nejvíce jsou postiženy děti ve věku 5 až 15 let. V některých případech mohou bradavice zmizet samy, zatímco v jiných mohou přetrvávat měsíce nebo dokonce roky a nedaří se je zhojit. Existují různá dermatologická ošetření, která mají za cíl bradavice zlikvidovat, ale ne vždy jsou úspěšná.

Bradavice vypadají jako malé, nezhoubné výstupky na kůži, ke kterým dochází po infekci lidským papilomavirem (HPV). Existuje více než 60 typů HPV, z nichž některé mají tendenci způsobovat bradavice na kůži. HPV stimuluje rychlý růst buněk na vnější vrstvě pokožky. Nejčastěji se objevují na prstech, v blízkosti nehtů nebo na rukách. Některé typy HPV mohou také způsobit výskyt bradavic v genitální oblasti.

HPV se může šířit osobním kontaktem nebo přímým kontaktem s předmětem, který používá nakažená osoba. Virus, který způsobuje bradavice, se může rozšířit i na další místa na těle.

Jaké existují typy bradavic

  • Plantární bradavice: Tento typ bradavic se obvykle objevuje jako masité nebo světle hnědé hrudky, které obsahují malé skvrny, jež vypadají jako černé tečky. Na chodidlech se objevují plantární bradavice vůbec nejčastěji.
  • Genitální bradavice: Genitální bradavice se mohou objevit ve stydké oblasti, na genitáliích, v konečníku nebo kolem konečníku nebo v pochvě. Vypadají jako malé, růžové nebo červené výrůstky. Mohou být však také velmi malé a špatně viditelné. Často se objevují ve skupinách po třech nebo čtyřech a mohou rychle růst a šířit se. Některé genitální bradavice mohou způsobit mírnou bolest, krvácení a svědění.
  • Ploché bradavice: Tento typ bradavic je častější u dospívajících a dětí než u dospělých. Ploché bradavice jsou hladší, plošší a menší než ostatní bradavice a obvykle se vyskytují na obličeji. Ploché bradavice se mohou objevit i na nohou, zejména u žen.

Metody, které dermatologové používají k odstranění bradavic, mohou být bolestivé a drahé, a proto vám přinášíme tento přírodní lék, který vám pomůže se jich zbavit.

Přírodní lék na bradavice

Bradavice se dají léčit mnoha různými způsoby a vy sami jste již určitě vyzkoušeli spoustu přípravků. Pokud ale žádný doposud nezabral, nemějte obavu – tato metoda je spolehlivá a má velmi dobré výsledky.

Co budete potřebovat:

  • Jablečný ocet
  • Bavlněný nebo sterilní obklad
  • Vatovou tyčinku

Stačí vzít vatovou tyčinku, jeden ze dvou konců přikrýt kouskem bavlny (nebo obkladu) a namočit jej do jablečného octa. Slijte přebytečný ocet a aplikujte namočenou bavlnu na bradavici, poté nechte místo uschnout.

Tento postup by se měl opakovat dvakrát denně po dobu pěti až sedmi dnů, dokud bradavice neodejde sama z kůže. Jestliže se na místě stále nachází kus bradavice, který sám neodpadl, nedělejte si starosti, protože zmizí v následujících dnech.

Jablečný ocet je díky svým antibakteriálním a protiplísňovým vlastnostem skvělým způsobem léčby kožních infekcí. Při kontaktu s octem bradavice nabobtnají, po několika dnech většina z nich zčerná, po týdnu nebo dvou odpadnou a úplně zmizí. Léčba ale musí být skutečně pravidelná, aby byl efekt trvalý.