Zbavte se bolestí kloubů. Tyto přírodní suroviny vám pomohou

0
(0)

Tomáš , 24. 08. 2021

Bezpočet lidí na celém světě trpí vážným zdravotním problémem způsobeným nahromaděním kyseliny močové, která krystalizuje v našich kloubech. Výsledkem tohoto problému je zdrcující bolest, která nám brání v normálním pohybu. Tento zdravotní problém lze však snadno vyřešit pomocí přírodních přísad. Jak na to?

Když teplota našeho těla stoupne, začne se hromadit kyselina močová. To je pro naše zdraví špatné, neboť to vede k rozvoji onemocnění, jako je dna. Okurková šťáva nám může pomoci zbavit se dny snížením tělesné teploty a také bezpečným odstraněním kyseliny močové. Díky svým zásaditým vlastnostem odstraňuje z kloubů kyselinu močovou, což nám umožňuje zbavit se nesnesitelné bolesti, která nás trápí.

Jak postupovat?

Pokud při pití této šťávy pocítíte drobnou bolest, je to známka toho, že nápoj funguje. Tato šťáva také eliminuje škodlivé toxiny a čistí naše klouby.

Co si nachystat:

  • Jedna okurka
  • Malý kousek zázvoru
  • 2 stonky celeru
  • Jeden citron

Nejprve všechny přísady poctivě omyjte pod tekoucí vodou. Poté okurku a zázvor oloupejte, nakrájejte na malé plátky a rozdrťte v mixéru. Nyní vymačkejte šťávu z půlky citronu a společně se všemi ostatními přísadami vše rozmíchejte. V případě potřeby můžeme přidat trochu vody. Tuto silnou protizánětlivou šťávu byste měli konzumovat každý den, dokud se nebudete cítit lépe.

Příroda pomáhá

Tento nápoj byste měli konzumovat pravidelně. Pokud se ale chcete zbavit potíží nadobro, je nutné také změnit celkový životní styl a zaměřit se především na úpravu stravovacího režimu. Je dobré zaměřit se zejména na konzumaci zelených potravin. Dále skvěle pomáhají některé potraviny, k nimž patří například zázvor, třešně, ananas nebo kurkuma. Z těchto surovin si navíc můžete udělat lahodný a povzbuzující koktejl, který přináší úlevu také kloubům.

Zaměřte se na vitamín C

Ve stravě vám nesmí chybět zejména tento důležitý vitamín. Vitamín C dokáže zmírnit projevy zánětu, a tím pomáhá bojovat i proti dně. Mezi potraviny bohaté na vitamín C patří kustovnice, šípek či paprika.

Zdravý životní styl

Nestačí jen změnit jídelníček. Je důležité změnit celkově životní styl. Velmi důležitý je pitný režim. Zaměřte se také na snižování stresových faktorů a zvýšení relaxace. To vše přispěje k pevnějšímu zdraví a lepšímu pocitu ze sebe sama.