Zázvor nepůsobí pouze proti chřipce a nachlazení, ale pomůže také těm, které trápí revmatismus a obdobné potíže

0
(0)

Dalibor , 11. 10. 2020

Účinky zázvoru v boji proti chřipce a nachlazení jsou lidstvu známy už od starověku, využíval se zejména v čínské a indické tradiční medicíně. Lékaři však již v dávných dobách věděli, že tyto zdravotní potíže nejsou zdaleka jediné, při jejich léčbě lze zázvor úspěšně použít.

Pokud jde o pozoruhodné léčivé účinky zázvoru, je jich skutečně celá řada:

  • snižuje hladinu nebezpečného cholesterolu
  • má silné protizánětlivé účinky
  • má močopudné, a tedy čistící účinky
  • pomáhá při redukci hmotnosti
  • pomáhá při migréně a bolestech hlavy
  • zmírňuje svalovou bolest
  • optimalizuje žaludeční šťávy, a také
  • pomáhá v boji proti artritidě a revmatismu.

Zázvor se nejčastěji užívá ve formě čaje.

Poslední bod, tedy účinek zázvoru spočívající ve zmírnění nepříjemných a bolestivých projevů artritidy a revmatismu, není obecně příliš znám. Přesto se však doporučuje lidem s těmito diagnózami zázvor vyzkoušet, a to nejlépe ve formě obkladu.

Zázvorový čaj

Čerstvý zázvor nakrájejte na tenčí plátky nebo jej nadrobno nasekejte, dejte do sklenice a přelijte vařící vodou. Můžete přidat také trochu citronové šťávy a kvalitního včelího medu. Nápoj nechejte vychladnout a poté jej vypijte, jednou ráno a jednou večer. Když budete takto postupovat celý měsíc, uvidíte, že se vám od vašich potíží uleví.

Zázvorový obklad

Pokud vás trápí artritida nebo revmatismus, můžete vyzkoušet zázvorový obklad, který je překvapivě účinný. Příprava je jednoduchá, potřebovat budete 140 g čerstvého zázvoru a 40 g sušeného zázvoru. V hrnci přiveďte vodu k varu, vsypejte oba druhy zázvoru a povařte přibližně po dobu 5 minut.

Hotovou emulzi nechejte trochu vychladnout, poté do ní ponořte pruh bavlněné látky, lehce vyždímejte a přiložte na postižené místo. Látku poté překryjte suchým ručníkem a nechejte působit asi 10 minut. Poté obklad vyměňte za nový. Celý proces by měl proběhnout celkem třikrát.