Zázrak proti nachlazení a horečkám přímo z vaší zahrádky – to je maliníkový čaj

0
(0)

Jan , 21. 05. 2021

Jeho účinky byly dobře známy již našim předkům. Porodní báby na něj nedaly dopustit a doporučovaly jej všem rodičkám. Byl velmi oblíbený i u lékařů, kteří s ním seznámili každého, kdo bojoval s horečkami, průjmy, nebo nachlazením. Proč? Protože je to úžasný všelék. Díky vysokému obsahu vitamínu C vás v kombinaci s teplou duchnou dokáže postavit na nohy již po pár šálcích. Obsahuje také tříslovinu a organické kyseliny, díky čemuž má blahodárné účinky na náš organismus.

Doporučuje se v těhotenství i po porodu

Těhotenství je pro organismus nadměrnou zátěží, proto je dobré jej podpořit bylinkami. Musíte ale vědět, kterými, neuvážené experimentování s různými druhy bylin by mohlo mít nešťastné následky. Maliníkový čaj je vhodný od ukončeného 36. týdne těhotenství, a to kvůli jeho stimulujícím účinkům, které působí na hladké děložní svalstvo. Poskytuje tak úlevu před, během i po porodu. Navíc podporuje laktaci, takže s jeho užíváním nemusíte přestávat ani během kojení.

Nemusíte pro něj do lékárny

Maliníkový čaj si může připravit každý, komu roste na zahradě ostružiník maliník, tedy keř, na kterém nacházíme výborné sladké plody – maliny. Sběr lístků je nutné provádět v určitých měsících, kdy je přítomno nejvíce léčivých látek a vitamínů, nejlépe v období od druhé poloviny června do srpna. Sušení lístků je zdlouhavé, ale investovaný čas se vám vrátí v podobě pevného zdraví. Sušení musí probíhat pozvolna ve stínu, přímé slunce by listy spálilo. Na jeden šálek čaje vám postačí 10 g maliníkových lístků zalitých 200 ml vroucí vody. Louhujte 10–15 minut a následně přeceďte přes jemné sítko. Dosladit můžete cukrem, lépe vám však poslouží med, který má taktéž léčivé účinky.