Už měsíc každé ráno piju šťávu z kysaného zelí. Zázračný efekt vás donutí to dělat také.

0
(0)

Dalibor , 20. 01. 2021

Už zelí samo o sobě je velmi zdravé. Obsahuje mnoho pro tělo důležitých látek jako je K, Ca, C, Mg. Bývá doporučované při nachlazení, ale i jako podpora lidského organismu. Tak proč by nemohla být lidskému tělu prospěšná i zelná šťáva, do které se ze zelí určitě také dostane mnoho tělu prospěšných látek.

Zelná šťáva chrání tělo před dehydratací, dodává mu probiotika i užitečné elektrolyty. Obzvlášť během zimy je zelí pro lidské tělo velmi prospěšné. Má mnoho užitečných vlastností. Pojďme si shrnout ty nejdůležitější:

  • zlepšuje zažívání
  • podporuje zdraví kůže i očí
  • působí proti zánětům
  • odbourává stres a napětí

Šťáva z kysaného zelí zlepší zažívání

Když tělo není schopné přijmout a zpracovat živiny, které mu dodáváme, značí to o nesprávné funkci střev. To se pak může projevovat na zhoršení kůže, únavě, bolesti zad apod. Zelná šťáva pomůže Vašemu tělu najít zpět ztracenou rovnováhu, pročistí, dodá potřebná probiotika a Vaše střeva se díky tomu dostanou zpět do plně funkčního stavu.

Šťáva z kysaného zelí pomůže zlepšit kůži i podpořit oči

Zelí je bohaté na vitamin A, plno ho však vyplaví do zelné šťávy. Ani z tohoto důvodu byste neměli vylít zelnou šťávu do záchodu. Vitamin A pomáhá udržovat oči v kondici a působí jako prevence proti šedému zákalu. Obsahuje také látku, která pomáhá chránit proti rakovinotvorným buňkám.

Využít ji můžete také za cílem zbavit se zánětu

Šťáva ze zelí obsahuje antioxidanty, které působí protizánětlivě. Pokud se Vaše tělo pere se zánětem, pomozte mu zbavit se zánětu zelnou šťávou. Je to ideální podpůrná metoda.

V neposlední řadě Vám může pomoci i odbourat stres a napětí, což je v dnešní hektické a nejisté době velmi přínosné. Pomoci Vám může i s kvalitním spánkem, zlepšit imunitu, podpořit správnou funkci mozku a dodá Vám obrovské množství důležitého vitaminu C.

👍 Tento návod je užitečný