--> --> Zázračný trik s čajovým sáčkem na zuby a dásně, o kterém určitě ani váš zubař netuší. - iRecept

Zázračný trik s čajovým sáčkem na zuby a dásně, o kterém určitě ani váš zubař netuší.

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 22. 01. 2020
-->

Šálek čaje dobře padne bez ohledu na to, zda je ráno a právě se připravujete na nový den nebo odpoledne a vy se pomalu chystáte z práce či školy domů. Většina čajů je nejen chutná a osvěžující, ale má na naše tělo i mnohé příznivé zdravotní účinky.

Chyba, kterou mnozí lidé často dělají, je, že po dopití čaje sáček jednoduše vyhodí. Přitom použité čajové sáčky se dají výborně využít k mnoha prospěšným účelům. V dnešním článku se zaměříme na jeden konkrétní způsob, jak vám použitý sáček z černého čaje může pomoci s problémy týkajícími se vašich zubů a dásní.

-->

Čajové Sáčky na Bolavé Dásně a Zuby

Uznáváme, že pomyšlení na ústa, z nichž trčí použitý čajový sáček, může působit zvláštně. Faktem však je, že to výborně pomáhá na bolavé zuby a také na zanícené, oteklé či krvácející dásně.

Postup:

  1. Po dopití čaje sáček nevyhoďte, ale vložte ho do misky a uskladněte v lednici alespoň na 1 hodinu.
  2. Poté, co se sáček zchladí, ho vyjměte z ledničky a vložte do úst na místo, kde vás bolí zuby nebo dásně.
  3. Přidržte ho tam chvíli.
  4. Úleva od bolesti by měla nastoupit téměř okamžitě.
Jak to funguje?
-->

Černý čaj obsahuje látky, které utlumují bolesti

Přiložením sáčku přímo na postižené místo dosáhnete mnohem vyšší koncentrace účinných látek než při pití čaje a přežvykování v ústech. Přímé přiložení sáčku na oteklé a zanícené dásně zajistí rychlou a efektivní úlevu od bolesti.

Podobným způsobem můžete tento trik použít i na afty v ústech nebo jiné onemocnění, která se vyznačují záněty a bolestmi.

Extra Tip na Závěr

Na závěr ještě uvedeme jedno výborné využití použitých sáčků z černého čaje, které je aktuálně v tomto slunečném letním období. Pokud jste byli během dne hodně na slunci a spálili jste se, večer si na nejvíce opálené místa přiložte několik použitých sáčků s černým čajem. Pokud chcete, můžete sáčky i rozstřihnout a čaj rozetřít po ramenou či zádech, abyste snáze pokryli větší plochu.

Látky obsažené v černém čaji přinesou okamžitou úlevu od pálení a navíc podpoří rychlejší regeneraci spálené pokožky.


Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajk nebo jej budete sdílet. Děkujeme!

-->