Zázračné účinky aloe vera. Už nikdy nebudete utrácet za drahé léky

0
(0)

Dalibor , 14. 08. 2020

Aloe vera je nejen okrasnou rostlinou, ale především rostlinou s mimořádně léčivými a hojivými vlastnostmi. Je snadno dostupná a na péči celkem nenáročná. Málokterá rostlina vám může přinést tolik cenných výhod pro vaše zdraví. Proto je dobré vědět, jakými způsoby ji lze používat a co všechno z ní můžete získat.

Gel aloe vera

Pěstujete-li si aloe vera v domácích podmínkách a necháváte si ji v záloze, kdyby bylo zrovna potřeba rychlé první pomoci, nemuseli jste její výhody doposud ještě využít, což znamená, že zřejmě nevíte, jak z ní získat potřebný materiál. Jediné, co musíte udělat, je vytlačit vnitřek z 2-3 roky starých listů. Gel můžete okamžitě nanést na postižené místo nebo z něj vyrobit šťávu. Vyprodukovaný gel z hořké zelené kůry můžete využít jak ze zdravotního hlediska, tak i kosmetického. Pokud si přečtete složení na některých kosmetických výrobcích, přesvědčíte se, že ve valné většině figuruje aloe vera. Můžete si vyrobit:

  • krémy
  • pleťové i vlasové masky
  • mýdla
  • balzámy na rty
  • opalovací nebo čisticí přípravky
  • kondicionéry na vlasy
  • šampóny proti vypadávání vlasů

Vnější využití aloe vera

Je škoda, kdybyste měli doma tento dáreček z Afriky jen na okrasu. Blahodárné účinky aloe vera je totiž možné využít jak na tělo, tak i do těla. Rozhodnete-li se nebo pokud zrovna potřebujete užívat cenný vnitřek aloe vera na povrch těla, nemusíte se vůbec obávat nežádoucích reakcí ani šetřit množstvím, pokud nejste vyloženě alergičtí. Aplikovat jej můžete na akné a drobné kazy na pleti, sníží výskyt vyrážky a jiné abnormality na kůži, pomáhá léčit popáleniny, uklidňuje podráždění, kousnutí od hmyzu nebo svědění, hydratuje pokožku, vyplňuje drobné vrásky, léčí otevřené ranky, působí jako vlasový kondicionér nebo šampón proti vypadávání vlasů a vytváří dokonalý gel na holení.

Vnitřní využití aloe vera

Jako se nemusíte bát u vnějšího užívání, stejně tak nemusíte mít obavy u vnitřního použití gelu z aloe vera. Její léčivé účinky vám pomohou zvýšit imunitu, regulovat hladinu cukru v krvi, zabránit trávicím poruchám, jako je například nadýmání, zácpa, syndrom dráždivého tračníku nebo ulcerózní kolitida, snižovat pálení žáhy a předcházet poruchám trávení, zlepšit funkci srdce a kvalitu krve, udržet zdravé dásně, snížit riziko vzniku artritidy, posílit močový systém a podpořit produkci bílých krvinek.

Péče o aloe vera

Pokud vás všechny tyto informace přesvědčily ke koupi aloe vera, stojí za to vědět, jak o rostlinu pečovat. Je skvělé, že aloe vera nemá příliš vysoké nároky, stačí jí hodně slunečního světla a trocha vody. Nejlépe tedy uděláte, když ji umístíte na parapet a sem tam zalijete. Díky dodržování těchto jednoduchých pravidel si doma udržíte 100% přírodní a ekologický produkt pro řešení všech zdravotních i kosmetických neduh.