Zašlé plastové židle a stoly už nemusíte vyhazovat. Stačí tento trik a budou opět jako nové.

0
(0)

Dalibor , 22. 06. 2021

Jistě to znáte. Bílé plastové židle na zahradu nikdy nevydrží příliš dlouho bílé. Po pár sezónách začnou být špinavé, šedivé a zašlé. Pro většinu lidí se jedná o jasný důkaz, že je musí vyhodit a pořídit nové. Naštěstí existují šikovné domácí způsoby, které nejsou vůbec drahé, ale přitom extrémně účinné. Díky pár snadným metodám si můžete užít zahradní nábytek, který bude znovu jako nový! Než se pustíte do práce, nezapomeňte vybranou metodu vyzkoušet na malém kousku židle, protože každý materiál plastových židlí je trochu jiný.

Jednoduché a velmi levné metody

Prvním způsobem, který můžete využít, je studený odmašťovač. Naneste ho na židle, nechte alespoň půl hodiny působit a poté důkladně otřete vlhkým hadříkem. Další možností je klasický čisticí prášek (např. Domestos), který máte běžně po ruce v domácnosti. Jeho velkou výhodou je, že povrch nepoškrábe a chemicky čistí. Nechte působit alespoň půl hodiny a poté židli vyčistěte čistou houbou.

Co dalšího můžete vyzkoušet?

Třetí metodou je jednoduše ocet a čisticí prostředek na nádobí, který běžně používáte. Vezměte větší nádobu a nalijte do ní vodu, ocet a čisticí prostředek. Důkladně protřepejte a vydrhněte touto směsí židle. Uvidíte, že budou během chvilky čisté, i když tomu budete muset věnovat trochu času a úsilí. Velkou výhodou této metody i všech dalších je jednoduše to, že jsou úžasně levné a ještě ušetříte peníze za nové plastové židle.

Vyzkoušejte obyčejnou vodu po holení. Možná vám to připadá podivné, ale skutečně to funguje. Potřete touto vodou venkovní plastový nábytek a nechte působit po dobu 10 minut. Skvělé je, že nemusíte nic drhnout a židle budou znovu čisté a nádherně bílé. Vyzkoušejte jeden z těchto způsobů a nebudete muset zbytečně utrácet za nový zahradní nábytek, který můžete snadno znovu oživit pomocí jednoduchých a levných triků.