Zaskočte všech lékařů: S tímto porostou vaše vlasy rychleji než kdykoliv předtím

0
(0)

Dalibor , 14. 02. 2020

Vlasy jsou jedním z našich nejvýraznějších fyzických atributů. Jejich stav proto výrazně ovlivňuje naše sebevědomí a duševní pohodu.

Z toho důvodu převážně ženy utrácejí velké množství peněz na péči o ně - ať už jsou to různé šampony, kondicionéry, laky na vlasy nebo návštěvy kadeřnických salonů. Kromě toho dalším problémem, který trápí množství lidí, je vypadávání vlasů.


Příčiny vypadávání vlasů a vlasový cyklus


Příčiny bývají různé, od genetiky, přes hormonální změny, až po vliv věcí jako jsou chemikálie v barvách na vlasy nebo časté používání fénů a kulem.

Studie také zjistili, že vypadávání vlasů je způsobováno i nezdravým stravováním a nedostatkem některých nutričních látek.

Průměrný člověk má na hlavě přibližně 100 000 až 150 000 vlasů, které neustále cyklicky dorůstají a vypadávají. Říká se tomu také vlasový cyklus.

Dermatologové uvádějí, že každý jeden den ztratíme 60 až 100 vlasů. Problém nastává tehdy, jestliže množství nově vyrůstajících vlasů je menší než počet vypadaných vlasů.

Proto je vždy třeba zjistit příčinu, proč se objem našich vlasů zmenšuje - ať je to vypadáváním nebo nedorastaním nových.
Hlavním problémem bývá nadměrné vystavení vlasů škodlivých chemikáliím, které se paradoxně nacházejí v téměř každém komerčním výrobku určeném k péči o ně.

Domácí recept na obnovu a zrychlení růstu vlasů


V našem dnešním článku vám prozradíme jednoduchý domácí recept, pomocí kterého vyživíte vlasové kořínky a podpoříte tím růst vašich vlasů.

Efektivita tohoto receptu byla potvrzena mnohými dermakológmi. Pokud jste dosud u lékařů neměli úspěch, určitě ho vyzkoušejte. Výsledkem budete zaskočeni nejen vy, ale i oni.

Ingredience


Budete potřebovat tyto suroviny:

  • 1 vaječný žloutek
  • 1/2 banánu
  • 1 dcl piva
  • 1 polévkovou lžíci kvalitního medu

Postup přípravy a aplikace


1. Vložte všechny suroviny do mixéru a rozmixujte je na jemnou homogenní pastu.


2. Vyrobenou pastu si konečky prstů naneste na pokožku hlavy na ta místa, kde vám vlasy přestaly růst.

3. Pokud chcete, tak na podporu růstu stávajících vlasů můžete pastu aplikovat i tam, kde vám vlasy rostou, ale chcete aby zhoustly nebo rostly rychleji.

4. Masku nechte působit 1 až 2 hodiny. Na hlavu si můžete dát sprchovou čepici, abyste během té doby mohli dělat i jiné činnosti a neušpinili si přitom oděv.

5. Na konci si masku smyjte vlažnou vodou a případně pak ještě vlasy umyjte běžným šamponem.

Závěr
Doporučuje se aplikovat si tuto masku 2 až 3 krát týdně.

Nepotrvá dlouho a zaznamenáte, jak vám nové vlasy znova začínají dorůstat, houstnou a zároveň rostou rychleji než kdykoliv předtím.

👍 Tento návod je užitečný