Trápí vás zarostlý nehet u palce? Poradíme vám jednoduchý trik s pomocí zubní nitě a problém bude pryč.

0
(0)

Dalibor , 01. 09. 2020

Někteří lidé problémy s nehty na rukou ani na nohou nemají po celý život, ale jiní naopak s touto citlivou součástí lidského těla z různých důvodů zápolí.

Jedním z nejčastějších problémů bývá zarostlý nehet, který se sice může objevit na kterémkoliv prstu, ale typický je, z důvodu jejich tloušťky, zejména pro palce u nohou, a to jejich zevní části. Příčiny tohoto stavu jsou různé, mezi obvyklé patří

  • nesprávná péče o nehty, zejména přílišné stříhání až do kůže
  • dědičné sklony
  • některá onemocnění, například infekční nebo onkologická, a také
  • příliš úzká obuv.

Zarostlý nehet není zdaleka jen estetický problém, vyznačuje se totiž také často i bolestivostí a kůže může být v důsledku tak podrážděná, že dochází ke vzniku a rozvoji nepříjemných zánětů.

Pokud vás tento problém trápí, můžete vyzkoušet některý z níže uvedených způsobů, které vám jej mohou pomoci odstranit nebo alespoň zmírnit. Pokud však vaše potíže budou i přesto nadále přetrvávat, měli byste rozhodně vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

Solná lázeň

Velice vhodná je lázeň z teplé vody, v níž je rozpuštěna sůl, a to buď klasická kuchyňská, nebo koupelová, například himalájská. Sůl pomáhá v boji proti infekcím a může tak zabránit vzniku nežádoucího zánětu. Pozitivním účinkem soli je také tišení bolesti. Pokud však u vás již zánět propuknul, vyhněte se teplé vodě a nahraďte ji vodou vlažnou.

Blahodárný Tea Tree Oil

Tea Tree Oil je esenciální olej světlé barvy, který se získává z listů jednoho druhu stromu rostoucího v Austrálii. Má řadu blahodárných účinků na lidské tělo, mimo jiné brání vzniku infekcí a má rovněž změkčovací účinek, který vám pomůže změkčit hrubé nehty právě na palcích u nohou.

Jablečný ocet

Kromě lázně ze soli a mazání Tea Tree olejem můžete vyzkoušet také koupel v jablečném octu, který rovněž zabraňuje vzniku infekcí a zmírňuje také otoky.

Vata a alkohol

Alkohol je obecně znám pro své čistící a dezinfekční účinky a využít jej můžete také při péči o zarostlý nehet. Vatu nebo gázu napusťte čistým alkoholem nebo případně i peroxidem vodíku a opatrně vyčistěte celé nehtové lůžko a kůžičku po stranách. Efektivně tak zabráníte vzniku zánětlivého stavu.