Zářivě bílé a čisté prádlo pomocí 1 ingredience

0
(0)

Dalibor , 20. 10. 2022

Tohle je jeden z těch správných babských tipů. Vyzkoušený trik, který překvapivě dobře funguje, ale který málokdo zná nebo používá v každodenním životě. Přestože tak dobře funguje! Pokud budete prát prádlo společně s tímto přírodním přípravkem, zaručeně vám z pračky vyteče svěží, sladce voňavé a měkké prádlo!

Jednoduché, levné a multifunkční

Skvělé na tomto tipu je, že nevyčistí jen vaše prádlo, ale i vaši pračku!

Ocet

Pro začátek: nalijte do pračky běžný prací prostředek a přidejte pořádnou dávku octa. Tím zesílíte účinnost běžného pracího prostředku. Potřebujete něco silnějšího? Dejte oblečení pořádně vymáchat ve směsi 125 mililitrů octa s vodou. A voilà: užijte si čisté prádlo bez vůně octa!

1. Skvrny od potu a deodorantu

Je to taková škoda, když musíte po nějaké době vyhodit oblečení, protože se kolem podpaží tvoří barevné skvrny, které běžným pracím prostředkem nemůžete odstranit. Ocet si s tím poradí!

2. Změkčovač tkanin

Nezapomeňte nalít trochu bílého octa do zásobníku změkčovače tkanin ve vaší pračce. Díky němu bude vaše prádlo neuvěřitelně měkké a není nebezpečný pro životní prostředí.

3. Zachování barev

Před vložením oblečení do pračky jej zalijte přibližně 125 mililitry octa. Pomůže to proti vyblednutí barev a odstraní přebytečné mýdlo z tkaniny.

4. Odolnější skvrny

Naplňte kbelík vodou a přidejte šálek octa. Oblečení s odolnými skvrnami nechte asi hodinu namočené. Poté jej zařaďte do běžného pracího cyklu.

5. Staticky nabité oblečení

Vlněné svetry a fleecové deky jsou sice krásné, ale často se staticky nabíjejí. Použitím octa při jejich praní se problému zbavíte během okamžiku. Vyzkoušejte to!

6. Mýdlové usazeniny a další zbytky

Zejména pokud dáváte přednost prášku před tekutým pracím prostředkem, může se stát, že vám po praní zůstanou na oblečení mýdlové pěny nebo jiné nečistoty. To může u citlivé pokožky vést k velkému podráždění. Přidání 125 mililitrů octa při běžném pracím cyklu vám pomůže se těchto podráždění zbavit!

7. Mastnota

Plavky, žínky a ručníky často začnou být po nějaké době "mastné". Stačí je namočit do kachlí s 60 mililitry octa a vody a pak je hodit do pračky. Vyjdou z ní zářivé a čisté!

8. Zápach cigaret

Kouříte v interiéru? Nebo jste navštěvovali místo, kde ostatní kouřili uvnitř? To bude vaše oblečení nepříjemně zapáchat, zejména když se neošetří! Bílý ocet neutralizuje pach cigaret! A to platí i pro záclony!

9. Zvířecí chlupy

I když máte svého chlupáče rádi, chlupy, které po sobě zanechává, jsou úplně jiný příběh... Je to vždycky ošemetné, když je vaše oblečení pokryté těžko odstranitelnými zvířecími chlupy. Trik, který už asi tušíte, spočívá v tom, že oblečení vyperete v pračce a přidáte do něj trochu octa. Nechte ho uschnout a jakmile se tak stane, nebudete mít problém chlupy jednoduše vyklepat.

Zdroj: tips-and-tricks.co