Zapomeňte na uzení, toto je bomba! Recept na slaninu z poháru: Vitamínová bomba našich dědů - v malém množství je to lék!

0
(0)

Dalibor , 16. 07. 2020

Mastná slanina je pro někoho pochoutka, jejíž nikdy neodolá, jiní se jí straní zejména proto, že se jim jaksi nehodí do vzorce zdravého stravování. To je však chyba, protože slanina obsahuje velko množství vitamínů a prospěšných látek. Její konzumace v míře vám jen a jen prospěje. Kromě toho má však i jiné fantastické vlastnosti, které se ale nespojují s její konzumací.

Dokáže totiž pomoci při bolesti zubů či angíně.

Co obsahuje?

Surová slanina obsahuje množství zdraví prospěšných látek. V tomto masném výrobku se nachází vitamín B1 (thiamin, aneurin), vitamín B2 (riboflavin), vitamín B6 (pyridoxin), vitamín E a také minerály - vápník, železo, fosfor a pod. Společnou kombinací dokazují tyto složky divy! Rovněž se v ní skrývají polynenasycené mastné kyseliny, které tělo nedokáže samo vyprodukovat a bez jejichž organismus nefunguje správně. Další zajímavou látkou je kyselina arachidonová, která částečně rozloží cholesterol, který konzumujeme s jídlem. Nechybí ani kyselina hyaluronová, která působí proti stárnutí pleti.

Pokud patříte k lidem, pro které je nejlepším "dezertem" slaninka, měli byste rozhodně vyzkoušet tuto delikátní slaninu ve slaném nálevu!

Slanina z poháru

Potřebujeme:

  • 4 kg surové vepřové slaniny s kůží
  • 2 l vody
  • 400 g soli
  • česnek

Postup:

Jako první si nakrájíme slaninu na menší kousky a namačkáme do zavařovacích sklenic.

Přidáme stroužky česneku.

Do každé sklenice vložíme jeden bobkový list a dvě kuličky pepře.

Do hrnce si nalijeme vodu, nasypeme sůl a necháme sevřít. Horkou solanku nalijeme do každé sklenice se slaninou a přikryjeme víčkem (neuzavřeme napevno). Sklenice vložíme do velkého hrnce a zalijeme do 3/4 vodou. Zakryjeme pokličkou a sterilujeme při nízké teplotě asi 2 hodiny.

Sklenice po 2 hodinách vytáhneme, důkladně uzavřeme víčka a otočíme sklenice dnem vzhůru. Necháme pomalu chladnout při pokojové teplotě a odložíme do lednice, kde necháme důkladně vychladnout. Přejeme dobrou chuť!