Všichni mi začali chválit recept na zapečená kuřecí prsa v míse. Od té doby je jinak nedělám.

0
(0)

Dalibor , 23. 06. 2021

Jestli nevíte, co připravit k nedělnímu obědu, zkuste zapečená kuřecí prsa z jednoho pekáčku, která připravíte v troubě. Patří mezi výživná jídla a hodí se i na slavnostní stůl. Jejich příprava je přitom jednoduchá, recept zvládne i kuchař – začátečník. V podstatě jde jen o to, smíchat suroviny a vložit je do trouby.

Důležité je jídlo správně okořenit

Připravte si:

  • 2 kusy velkých kuřecích prsou
  • 2 velká vejce
  • 150 ml sladké 30% smetany
  • 1 velké rajče
  • olivový olej
  • 1 stroužek česneku
  • koření podle chuti: sladkou papriku, oregano, chilli, bazalku, sůl a pepř

Nejdříve si opláchněte kuřecí prsa pod studenou vodou a rozkrájejte je na malé kostky. Dochuťte solí a promíchejte. Troubu si rozehřejte, pekáč můžete pomazat olivovým olejem. Kuře následně vložte do pekáčku. Vejce dejte do misky, přidejte smetanu, stroužek česneku, který prolisujte, a spojte s veškerým kořením. Důkladně zamíchejte.

Připravenou směs nalijte na kuře

Připravené kuře zalijte hotovou směsí, pokapejte olivovým olejem. Rajčata si nakrájejte na tenké plátky a položte na kuře zalité smetanou. Celý pekáček vložte do trouby na 20 minut a pečte při 180 stupních. Troubu neotvírejte prvních deset minut, poté zkontrolujte, jestli jsou prsa dostatečně upečená, aby uvnitř nebyla syrová.

Kuřecí prsa se hodí například k pečeným bramborám nebo bramborové kaši. Hodí se jak na slavnostní oběd, tak na všední večeři, pokud chcete rodinu překvapit něčím novým. Můžete si připravit k prsům také omáčky, ale mnohdy stačí jen výpek, který zůstane po mase v zapékací misce. Z kuřecích prsou můžete vykouzlit spoustu receptů, se sýrem nebo zeleninou jsou skvělá jak zapečená, tak grilovaná. Můžete jimi překvapit své přátele na letní party, kde kromě dobrého jídla nezapomeňte připravit také dobré pití.