Zapalte v pokoji několik listů šalvěje: Není v tom žádná magie a změna se projeví hned!

0
(0)

Dalibor , 24. 05. 2020

Hořící léčivé bylinky, také známé jako fumigace, jsou již dlouho spojovány s náboženskými a mystickými důvody, ale málokdo ví, že existuje úplně jiný efekt - mnohem praktičtější. Kouření se používá nejen k vyloučení nečistých sil z bytu, ale je to jeden z nejúčinnějších způsobů, jak zbavit vzduch škodlivých bakterií, spór, virů, jako je například hmyz, mouchy a mnoho dalších efektů z místnosti. Pokud jste doma sušili šalvěje nebo máte sušený bobkový list, zkuste to!

Vymýcení virů a bakterií z domu

Je to skvělá věc zejména během chřipkové a virové sezóny. Šalvěj má antibakteriální a antivirové vlastnosti. Je to skvělý způsob, jak dezinfikovat prostor, ve kterém žijete.

Odstraníte stres a bude se vám lépe spát

Je to vynikající forma aromaterapie. Vdechování bylinného kouře se používá již dlouhou dobu. Pomáhá zlepšit koncentraci, odstraňuje stres a pomáhá vám lépe se uvolnit.

Pomůže vám pročistit dýchací cesty

Ajurvédská medicína tvrdí, že přítomnost kouře ze šalvěje nebo bobkového listu v místnosti - jako kadidlo, má stimulační účinek na dýchací cesty, pomáhá uvolňovat hlen a čistí plíce a průdušky. Je vynikající inhalovat nejen sušené listy vavřínu, ale také aromatický vavřínový olej. Tato metoda se také používá jako podpůrná léčba ke zmírnění příznaků astmatu a alergií.

Sbohem mouchy a komáři - stačí pár minut a máte dům bez havěti

Funguje to dovnitř a ven. Pokud hodíte šalvějové listy na gril nebo uhlí na gril, máte mír od komárů a much. Funguje to stejně v místnosti. Vložte několik listů do nádoby, která nehoří, neosvětluje a nekouří. Není to plamen, ale kouř, který se začíná šířit do vesmíru. Mouchy, komáři a další hmyz ho nenávidí. Vypalování bobkového listu funguje stejným způsobem.

Výborné přírodní anestetikum

Problémy, jako je migréna nebo chronická bolest svalů nebo kloubů, mohou pomoci uvolnit kouř vdechováním bylin. Trik je v tom, že éterický olej z bobkového listu a šalvěje má blahodárný a uklidňující účinek na psychiku, která je roztržena pocitem fyzické bolesti a pomáhá odtrhnout se od bolestivých pocitů.