Zamlžují se vám okna v autě? Pomocí této metody se problému zbavíte raz dva.

0
(0)

Dalibor , 04. 12. 2020

Zamlžené okno auta je nejen otravné, ale také nebezpečné. S nástupem chladného počasí, kvůli vysokému teplotnímu rozdílu, se okna auta často stává velmi mlhavým. Můžete se však snadno zbavit problému pomocí následující metody. Řešení je tak jednoduché, že by bylo velkou chybou, pokud byste to nezkusili. Nepochybujte o jeho účinnosti a vytvořte si efektivní odvlhčovač. Co budete potřebovat k výrobě domácího odvlhčovače?

  • Ponožka
  • Drobné stelivo pro kočky

Jak to udělat?

Popadněte staré ponožky a naplňte je drobným stelivem pro kočky. Poté otvor v ponožce uvažte jedním nebo dvěma uzly a je to! Aby byl efekt dokonalejší, vytvořte alespoň dva až tři kousky. Jeden umístěte na palubní desku a druhý pod sedadlo. Jakmile se vstřebá vlhkost, vyjměte je a obsah ponožek důkladně osušte nebo kompletně vyměňte. Opakované použití steliva bude samozřejmě mnohem levnější, než když ho budete pokaždé měnit za nové.

Pohlcovač vlhkosti

Jakmile stelivo uschne, můžete jít ponožku znovu naplnit a vložit ji do auta. Tyto malé balíčky jsou tak účinné, že si to ani nedokážete představit. Tuto metodu můžete dokonce vyzkoušet ve velmi vlhkém bytě. Stelivo pro kočky díky svým vynálezcům zcela absorbuje veškerou vlhkost, která vznikne v jeho okolí. Dobrá věc je, že je to mnohem levnější, než kupování nějakého jedovaného odvlhčovače. Vlhkost vytáhne nejen v autě během zimy, ale také z vlhké skříně nebo koupelny.

Existují pochopitelně i další způsoby, jak se zbavit vlhkosti v autě. Mezi staršími motoristy je známá metoda, kdy dáte pod koberečky staré noviny, které nasávají přítomnou vlhkost. Pořídit si ale můžete i speciální malé přímotopy, které odmlžují čelní sklo a můžete je dát do autozásuvky. Musíte ale počítat s tím, že budete svému autu ubírat energii a navíc jsou tyto přímotopy finančně náročnější, než stelivo a staré ponožky.