Od profesionálního zahradníka: takto sázejte růže, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků.

0
(0)

Dalibor , 23. 04. 2021

Růže jsou jedna z nejoblíbenějších zahradních květin. Krásně kvete, provoní celou zahradu a zkrášlí každý záhonek. Růže se dají pěstovat i v malých zahradách. Pokud se o ně dobře staráme, odmění se nám bohatým květenstvím po celé léto. Pokud chcete růže rozesadit, použijte metodu, díky které budou mít hezčí a bohatší květy a budou krásně zdravé.

Namočte ji do směsí medu a aloe

Smíchejte jednu čajovou lžičku medu se dvěma čajovými lžičkami aloe vera. Přidejte jednu čajovou lžičku dřevěného popela. Pokud budete používat čerstvou šťávu z aloe, vlastnoručně extrahovanou z jejích listů, nechte předtím nakrájené listy po 24 hodin v lednici. Bude se vám s ní pak lépe pracovat a lépe ji oddělíte od zbytku listů.

Směs promíchejte a vložte do sklenice. Do tří čtvrtin sklenici naplňte vodou a znovu promíchejte. Výhonek z růže, který by měl mít dva až tři pupeny, odřízněte z růže a vložte ho na půl dne do připraveného roztoku. Pokud je výhonek příliš slabý, nechte ho ve směsi klidně déle. Poté ho můžete zapíchnout do půdy bohaté na humus a živiny.

Vyberte růžím vhodné místo

Zakryjte květinu plastovým sáčkem a umístěte ji na teplé a slunečné místo. Občas tašku na chvíli zvedněte, aby se k rostlince dostal čerstvý vzduch. Výhonky zakořeněné touto metodou vyprodukují daleko více zdravých květů a dospělý keř pak bude vypadat jako z katalogu. Med, aloe vera i popel mu totiž dodají potřebné živiny, které potřebuje k bohatému růstu.

Když rostlina zakoření, můžete ji už zasadit na vybrané stanoviště. V zásadě platí, že by se růže neměly sázet na místo, kde už někdy předtím rostly, pokud nedojde k výměně půdy. Rostlinu sázejte tak hluboko, jak hluboko byla zasazená v přechodném květináči. Růže by měly růst na slunném stanovišti, které je zároveň dobře vzdušné a otevřené. Neměly by se sázet v blízkosti živých plotů, hrozí jim totiž houbová onemocnění.