Zahrádkáři, sazenice rajčat a paprik jen 3x nakrmte tímto a vaší úrodu sklízejte až do zimy: Už ani korunu na hnojivo z obchodu, toto nemá konkurenci!

0
(0)

Dalibor , 10. 05. 2020

Kdy krmit sazenice? Zkušení zemědělci nedoporučují sazenice rajčat a papriky "překrmovat". Nadměrné množství živin způsobuje, že sazenice se mohou poškodit. Pokud však zvolíte správnou výživu, sazenice budou silnější, vyrostou rychleji a bude se jim dařit u vás na parapetu, i později v zahradě. Přidáváte výživu, aplikujte jednou za 2 týdny, maximálně jednou za týden. Představujeme vám nejlepší výživu pro sazenice paprik a rajčat.

Výživa je obzvláště potřebná pro sazenice, které jsou menší a nedaří se tak, jak ostatním.

Nejlepší výživa pro sazenice rajčat a papriky

Sazenice rajčat a paprik můžete skvěle vyživit domácími prostředky. Stačí, když si nasbíráte skořápky z 2-3 vajec, umyjete jejich, osušíte, zabalíte do tenké utěrky a rozdrtíte jejich válečkem. Nalijte prášek do 3 litrové láhve s vodou a nechte nádobu stát 3 dny, ale obsah pravidelně protřepejte. Kapalina se ředí vodou v poměru 1: 3. Tekutina je obohacena hořčíkem, železem, fosforem, vápníkem a draslíkem.

Stačí zalít pouze 3x

Správná aplikace živin zajišťuje sběr velké šťavnaté zeleniny. Proto by měl každý majitel vědět, jak nakrmit sazenice rajčat tak, abyste nejprve těšili ze silných rostlin a později z bohaté nadílky plodů. V tomto procesu se vám bude skvěle hodit sušené droždí. Droždí se zředí s teplou vodou v množství 10 g na 10 litrů. Sazenice zalijeme touto směsí třikrát po celé období svého růstu . Výsadba bude schopná růst rychleji av budoucnu poskytne husté masitá rajčata.

Vynikající hnojivo pro sazenice rajčat a papriky se získává z kopřivy. Může jej použít na zalévání, nebo můžete postřikovat listy sazenic. Vezměte hodně kopřivy a zalijte 10 litry vody. Kopřivová infuze by měla odpočívat několik dní. Potom zřeďte vodou na světle žlutý odstín a použijte na zavlažování sazenic.

Pokud vaše rodina miluje banány, požádejte je, aby nevyhazovali slupky. Sušené slupky semelte a zalijte 3 litry teplé vody. Nechte misku stát několik dní při pokojové teplotě. Sceďte tekutinu a zřeďte ji čistou vodou v poměru 1: 1.

Hnojení s cibulovými slupkami. Užitečné vlastnosti cibule pro mladé rostliny jsou na obohacení půdy stopovými prvky a dezinfekčním účinkem. S cibulovými slupkami můžete oplodnit jakékoliv odrůdy papriky, rajčata, zelí a okurek.

Jak uvařit zdravý roztok: Dvě skleničky cibulových slupek zalijte 5 litrů vody; přeložte na plamen a dejte vařit. Uvařený roztok scedíme, necháme vychladit a používáme na zalévání sazenic. Slupky můžete použít jako mulč do zahrady.