Zahrádkáři, rajčata v létě jen 3x nakrmte tímto a úrodu budete sklízet až do zimy: Už ani korunu za hnojivo z obchodu, toto nemá konkurenci!

0
(0)

Dalibor , 05. 05. 2020

Během minulého léta jsem udělala jen tři takové krmení. Výsledkem byla opravdu dobrá úroda. Keře rajčat rostly, nedošlo k žádným chorobám rostliny ani plodů, rostliny snadno vydržely teplo i jakékoliv špatné počasí. Největším překvapením však bylo, že rajčata zrály a potěšily nás celý říjen a listopad, navzdory deštěm a chladným večerem. Konečný výsledek přinesl velkou radost.

potřebujeme:

Voda - 2,5 - 2,7 l
Instatní droždí - 100 g
Cukr - 0,5 šálky

postup:

Do třílitrové nádoby nalijte 2,5 - 2,7 litru vody bez chlóru (destilované). Kvasnice rozpustíme v teplé vodě. Přidáme do nádoby rozpuštěné droždí a cukr. Přikryjeme s gázou, přeložte na teplé místo a občas protřepejte obsah. Roztok je připraven po skončení fermentace. Jeden pohár se zředí v 10 litrech vody a tímto životabudičem se napojí každý keř. Jak jsem zmiňovala, v létě jsem udělala jen 3 takové krmení. Po kvetení, uprostřed sezóny a ke konci. Rajčata jsme měli téměř do prosince.