Začněte pěstovat okurky tímto způsobem a uvidíte ten rozdíl: Vysoce efektivní metoda, díky které budete mít 2x více úrody - škoda, že jsme to neviděli dřív!

0
(0)

Dalibor , 07. 05. 2020

Je mnoho pěstitelů okurek a každý má své ověřené metody, jak jim vytvořit ty správné podmínky. Rovněž opora, kterou okurky potřebují, může být různá , v závislosti na možnostech a velikosti pozemku. Kreativní zahrádkáři jejich pěstují na obloucích, mřížích, drátěných konstrukcích, či sítích - na kolmé, i šikmé opoře. My vám dnes ukážeme jeden z nejefektivnějších způsobů, jak vázat okurky, vhodný i na menší plochy.

Postup

Při této metodě potřebujete kus pozemku, na kterém vytvoříte kruhové lůžko s průměrem cca 1,5 m. 

  1. Pokud začínáte s přípravou výsadby, vytvořte teplé lůžko. Vykopejte kruhovou jámu a přidejte do ní čerstvě posečenou trávu, nebo plevel ze zahrady téměř až k okrajům. Vydatně zalijte a zahrňte zeminou.

2. Potom vysazujte sazenice okurek ve stejných vzdálenostech do kruhu. Udržujte mezeru mezi rostlinami asi 40 - 50 cm a vedle každé sazenice upevněte kolík. O ten později upevníte oporu.

 

Pěstování

 
 

3. Po 2-3 týdnech, kdy se sazenice trochu rozrostou a je třeba je uvázat, umístěte do středu kruhu asi 3 m dlouhou troubu tak, aby byla v zemi v hloubce asi 1 ma na povrchu by měla mít asi 2 m.

4. Na jedno takové kulaté lůžko se vám vejde asi 8 sazenic okurek. Takže do horní části trouby upevněte 8 háčků.

5. Poté uvažte na kolík vedle každé okurky šňůru a vytáhněte ji směrem k háčku na vrchu trouby. Zavěste na háček. Takto postupujte i při dalších kolících. Když okurky porostou, výhonky budou omotávat a plazit po natažených šňůrách. Na začátku je stačí obtočit kolem šňůry ve směru hodinových ručiček a respektovat tak přirozený pohyb rostliny. 

6. Když okurka dosáhne své maximální výšku, můžete ji nechat volně viset.

Takto připravené okurkové lůžka jsou ideálním základem pro bohatou úrodu. Kromě toho bude mít vaše zahrada díky takovým zeleným kuželem originální design. Takto spojíte příjemné s užitečným. Rostliny tak mají prostor pro růst, i dostatek světla a vy budete mít snadnější přístup k plodům při sbírání úrody. Přejeme hodně zdaru!