Za zničené ledviny si můžeme my! 10 zlozvyků, kterých se musíte vzdát!

0
(0)

Dalibor , 06. 02. 2020

Ledviny - párový orgán, který je považován za jeden z nejdůležitějších v lidském těle. Představují filtr, jehož úloha není vůbec jednoduchá, protože musí vyčistit krev od všelijakých toxinů, choroboplodných zárodků a infekcí. Ledviny také regulují rovnováhu soli v těle, krevní tlak a produkci červených krvinek. Seznam by mohl pokračovat ještě dál, ale zaměříme se na to, jak lidé podceňují práci tohoto orgánu.

I když o těchto zlozvycích a nebezpečích víme, o jejich následcích raději nepřemýšlíme. Skončete s nimi, abyste ochránili ledviny i sebe od bolestí a nemocí. Koneckonců, jak se říká: "Člověk je zdravý, pouze pokud i jeho ledviny jsou zdravé."

Způsoby, jakými škodíte svým ledvinám


1.Alkohol a kouření

Je prokázáno, že dlouhodobé kouření a konzumace alkoholu má negativní vliv na zdraví. Zhoršuje funkci ledvin, protože nevědí bojovat s vysokým množstvím získaných toxinů v těle.

Ačkoli ve filmech všichni ve velkém popíjejí a kouří, ve skutečném životě se tito lidé pomalu zabíjejí. Popřemýšlejte o tom, když si budete chtít zapálit další cigaretu nebo otevřít láhev piva.

2.Nedostatok spánku

Faktem je, že právě v noci se obnovuje ledvinové tkáň. Pokud máte ustavičný nedostatek spánku, tento proces neproběhne úplně, což může brzy vést k nesprávnému fungování těla. Zapomeňte tedy na tvrzení, že spánek je pro slabochy!

3.Velká množství kofeinu

Důvod proč nemůžete usnout ... Kofein, který je obsažen v kávě a mnoha nealkoholických nápojích, ve velkém množství škodí celému tělu, ale především ledvinám. Má silné močopudné vlastnosti, dehydratuje organismus a způsobuje, že ledviny fungují naprázdno, což jejich zatěžuje ještě více.

4.Pasívny životní styl

Zejména při sedavém zaměstnání činnost ledvin stagnuje. Chcete-li mít správný krevní oběh měli byste pravidelně cvičit a dodržovat pohyb. Cvičení dokáže zabránit vzniku ledvinových kamenů.

5.Nedostatek vitamínu B6

Aby ledviny správně pracovali, měli byste denně konzumovat přibližně 1,3ml vitamínu B6. Je obsažen v rybách, bramborách, v mnoha druzích ovoce s výjimkou citrusů.


6.Oneskorené vyprazdňování močového měchýře

Trvalé zadržování moči může vést k selhání ledvin a inkontinenci.

7.Prebytočné množství sodíku

Hlavní zdroj sodíku pro člověka se nachází v soli. Dávejte však pozor, abyste to s ní nepřehnali. Pak se vaše ledviny jako hlavní regulátor metabolismu vody a soli s tím nemohou vyrovnat. Denní dávka soli pro dospělého člověka představuje 5-6 gramů.

8.Neuvážená dieta

Diety, které spalují tuk z těla v podstatě zanechávají ledviny bez ochrany a tak ani nejsou schopny kompletně plnit svou funkci. V důsledku toho v ledvinách vzniká dvojí pohroma: jednak filtrují krev s narušenou rovnováhou, a na druhé straně nedostanou potřebné živiny.

9.Nadbytok bílkovin

Bílkoviny nejsou schopny shromáždit se v těle tak jako tuky. Pokud je bílkovin a jejich produktů rozkladu přebytečné množství, zvyšuje se tím zátěž na ledviny. V případě, že ledviny nedokáží vylučovat tyto produkty metabolismu, mohou se v nich začít tvořit kameny.

10.Nedostatočný příjem vody

Pro správné fungování ledvin, stejně jako pro všechny orgány, je třeba pít dostatek vody. Tato zázračná tekutina mimo jiné dokáže odplavit všechnu špínu z těla ven.

Zdraví ledvin je ve vašich rukou! Pokuste se zbavit těch zlozvyků a budete se cítit mnohem lépe.

Dejte o tom vědět i svým blízkým a přátelům, aby ani oni už neznali problémy s ledvinami!

👍 Tento návod je užitečný