Za týden i půl lehčí o 5kg? Možná to zní jako sen. No s touto bílkovinné-vitamínovou dietou to hravě zvládnete!

0
(0)

Dalibor , 01. 05. 2020

Přestože se nacházíme jiz za půlku léta, ne každému z nás se již podařilo dosáhnout kýžené postavu do plavek. Pokud se i vy vidíte v této situaci neváhejte, a vyzkoušejte revoluční bílkovinné-vitaminovou dietu.

Už podle názvu této diety je jasné, z čeho bude sestávat jídlo, které během ní konzumuje. Příjmem bílkovin a vitamínů získá vaše tělo potřebné množství živin a vlákniny. Takový druh jídla podporuje především trávení a napomáhá ke zrychlení metabolismu.

Jak na to ?

Úvodem je důležité podotknout, že žádné hubnutí není možné bez příjmu tekutin. Během celé diety nezapomínejte na pití vody. Do vašeho sklenice si kromě ní můžete přidat citron či limetku.

Zelenina a ovoce obsahují minerály, které mají na vaše tělo antioxidační, čili očisťující účinek. Díky fruktóze a vláknině, která je základem pro zdravý metabolismus bude vaše tělo už o několik dní srovnatelně vypadat lépe. V ovoci se kromě neocenitelných, přírodních vitamínů nachází také množství tekutin, které je dobře přijímat obzvláště při zvýšené fyzické aktivitě. Na rozdíl od stravy obsahující více sacharidů, vědí lépe zasytit.

Jídelníček

Co se týče praxe, dobré jsou pro vás všechny druhy zeleniny či už řepa, zelí, salát, špenát, okurky, cuketa, rajčata, lilek nebo kořenová zelenina. Z ovoce byste měli vybírat zejména jablka, pomeranče, mandarinky, citrusy, bobulové ovoce a meloun, který je bohatý na vodu. Avšak ne každé ovoce zcela ideálním způsobem napomáhá při snaze o úbytek váhy. Pokuste se vyhnout hroznu, mandlím nebo mangu. Tyto druhy plodů jsou známé jejich vysokou hodnotou sacharidů.

Své stravovací návyky byste měli rozšířit io jídla bohatá na bílkoviny. Jezte drůbež, libové maso, ryby, vejce, tvaroh, jogurty, cottage cheese, sýry s nižším obsahem tuku a kvalitní šunky.

Potraviny, od kterých ruce pryč!

Pokud chcete hubnout a zároveň pokud chcete, aby vaše hubnutí bylo efektivní a dlouhodobé, vyhněte se těmto potravinám: pečivo, obiloviny, vločky, rýže, omáčky, majonézy, kečup, dresinky, sladkosti, jídla s vysokým obsahem tuku, tučné maso a sladkosti. Také se nedoporučuje pít káva, čaj s cukrem, alkohol a slazené vody. Ačkoli to bude pro vás zpočátku náročné, později si už ani nebudete vědět představit, že jste mohli jíst někdy jinak!

Aby se vám snadněji začínalo, přinášíme vám pestrý stravovací jídelníček na 5 dní. Později můžete jídlo přizpůsobit vaší chuti a zároveň pravidlům bílkovinné-vitamínové diety.

1. den

Snídaně :  2 vejce natvrdo
Svačina :  1 grapefruit nebo 100 g ananasu
Oběd :  150 - 200 g vařeného hovězího masa
Svačina :  2 hrušky nebo 2 jablka
Večeře : 100 g vařeného kuřecího masa

2. den:

Snídaně:  250 g tvarohu
Svačina :  1 grapefruit
Oběd :  150 g vařeného krůtího masa
Svačina :  1 okurka a 1 rajče
Večeře :  150 g pečené hověziny

3. den:

Snídaně :  100 g tvarohu
Svačina :  1 kiwi nebo 1 pomeranč
Oběd :  200 g dušené ryby
Svačina :  1 mrkev a 1 paprika
Večeře :  150 g pečených kuřecích prsou

4. den:

Snídaně :  200 g bílého jogurtu
Svačina :  1 pomeranč
Oběd :  200 g pečené ryby
Svačina :  salát ze zelí a petržele
Večeře :  150 g dušené kuřecího

5. den:

Snídaně:  omeleta ze dvou vajec a plátek sýra
Svačina :  1 jablko a kiwi
Oběd :  200 g krůtího masa
Svačina :  1 vařená červená řepa
Večeře :  100 g grilované ryby

Samozřejmě nemusíte prvních 5 dní striktně dodržovat a nejíst nic jiného. Je to jen nápad, který by vás mohl nakopnout na začátku. Potřebné je udržet si dietu minimálně 10 dní a teprve později přidávat potraviny jako vločky, rýže nebo hořká čokoláda. Nenechte se však oklamat prvními zhubnutí kily. Pokud má být vaše dieta efektivní, dodržujte ji poctivě!

Přejeme vám hodně štěstí při cestě k vytoužené, štíhlé linii.