Za nedodržení karantény vězení, nahlásit vás může i soused

0
(0)

Dalibor , 12. 03. 2020

Osoby, které nedodržují státem nařízenou povinnou karanténu, může veřejnost nahlásit regionálnímu úřadu veřejného zdravotnictví podle pobytu dotyčné osoby. Pokud se u podezřelého potvrdí onemocnění, úřad bude informovat policii a nakaženému tak bude hrozit vězení v různých délkách, a to od jednoho do deseti let. Informuje o tom Policie ČR na sociální síti.

Co vám hrozí ?

Pokud se u osoby, která nerespektuje karanténní opatření, potvrdí onemocnění Covid-19 , příslušný regionální úřad veřejného zdravotnictví dá podnět na příslušné orgány činné v trestním řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu šíření nebezpečné nakažlivé lidské choroby," vysvětluje policie.

Pokuta

Rovněž připomíná, že pokuta do výše 1 659 eur hrozí fyzickým osobám a do 20 tisíc eur právnickým osobám za nedodržení nařízené karantény. Seznam, kontakty a územní působnost úřadů jsou dostupné na adrese http://www.uvzsr.sk/index.php?

Policie také doporučuje sledovat stránky Úřadu veřejného zdravotnictví SR nebo celostátní média, které průběžně informují, pro koho je nařízena povinná karanténa. K 12. březnu o 12:00 to byli občané, kteří se v posledních dnech vrátili z Itálie, Íránu, Číny a Jižní Koreje.