Za jak dlouho skončí koronavirus? V Číně promluvili o konci kulminace epidemie. Experti ale nespěchají s prognózami

0
(0)

Dalibor , 23. 03. 2020

Epidemie koronaviru Covid-19 v Číně již proběhla, prohlásil tiskový mluvčí výboru pro otázky ochrany zdraví Číny Mi Fen. V USA ale údajně „bude hůř“.

„V současné době, s výjimkou Wu-chanu, ve všech městech provincie Chu-pej v průběhu jednoho týdne nebyl zaregistrován žádný nový případ nákazy. Za hranicemi provincie Chu-pej bylo odhaleno sedm nových případů, z nich šest bylo přivezeno,“ řekl na brífinku.

 

Nových pacientů je stále méně, epidemie probíhá na poměrně malé úrovni.

 

„Je nezbytné postavit práce na léčení a záchranu nemocných na první místo, neztrácet pozornost a neuklidňovat se,“ zdůraznil.

 WHO (Světová zdravotnická organizace)  označila šíření koronaviru za pandemii. Celkový počet nakažených dosáhl 125 tisíc lidí ve 114 zemích světa. Celkově zemřelo 4615 lidí. Nejnebezpečnější situace se nyní vyvíjí v Itálii, Íránu, Jižní Korei, Francii, Španělsku a Německu.

Hlavní infekcionista USA a viru


V USA se situace okolo koronaviru bude silně zhoršovat, řekl ve středu ředitel institutu alergie a infekčních nemocí Národního institutu zdraví Anthony Fauci.

 

„Myslím si, že uvidíme více případů a situace se bude zhoršovat. Nakolik? To záleží na tom, jak budeme reagovat, ale ve výsledku to bude horší, horší a horší,“ řekl na slyšeních výboru pro audit a reformu Sněmovny reprezentantů.

Expert varoval před tím, že USA budou čelit „velmi vážnému problému“, a zmínil nezbytnost mnohem širšího testování a kontroly potenciálního šíření infekce mezi obyvateli.

„Během nastupujícího měsíce nebo několika měsíců se musíme spolehnout na opatření obecné ochrany zdraví, aby bylo možné zadržet epidemii,“ řekl Fauci a zdůraznil, že vakcína nemůže být dostupná v nejbližších měsících, v nejlepším případě se má jednat o rok či rok a půl.