Vždy, když řádila chřipka, moje babička dělala toto: Tento recept má hodnotu zlata

0
(0)

Dalibor , 04. 02. 2020

Vavřín (bobkový list) se nám spojuje především s kyselým zelím, či jako přísada do různých polévek nebo omáček - kromě výjimečné chuti a aroma, které se neztrácejí ani lety, však pomáhá i při trávení. Pokud si ho dáte pod polštář, zaručí vám klidný spánek.

Zároveň má také protizánětlivé účinky a může se používat do léků a do lékařských sirupů. Je to díky jeho obsahu bohatého na hořčík, éterické oleje, silice či glykosidy.

Účinně pomáhá i proti cukrovce, revmatismu a artritidě. Příznivě působí i na pohybový aparát - zlepšuje kvalitu kostí a odstraňuje i bolesti v kříži. Působí však nejen na tělo, ale já na duši. Ocení ho lidé, kteří trpí migrénami, ale i ti, kteří chtějí zlepšit svou paměť a koncentraci.

Bobkový list můžeme použít v celé formě, rozdrcený na prášek, ale i jako součást olejů č či odvarů.

Postup na přípravu:

Chřipka -  patnáct středně velkých kousků bobkového listu přidejte do 250g citrónové šťávy. Aby směs nebyla příliš kyselá, přidejte do ní 500g krystalového cukru. Po hodině vaření se tyto ingredience přemění na hustou směs. Z ní vyberete bobkové listy, necháte vychladnout a přírodní sirup uskladnit v chladničce. Pak už jen stačí užívat 1 polévkovou lžíci denně a kašel bude minulostí.

Bolavá místa -  cca deset lístků smíchejte se 70% lihem a nechte odstát jeden den. Směs následně přidejte do půl litru olivového oleje a jemně zahřejte (tekutina nesmí sevřít!). Pak už jen stačí nechat vychladnout a aplikovat na bolavá místa několikrát za den.

Trávení -  do tří deci vody přidáte pět bobkových lístků a povaříte maximálně 10 minout. Odvar nechte vyluhovat celou noc, ráno přeceďte a během dne vypijte. Toto provádějte po tři dny, pak si dejte týden pauzu a proces opakujte celý měsíc. Výsledkem bude to, že se vaše tělo zbaví zbytečných solí.