Výzkum znovu potvrzuje, že injekční vitamín C ničí rakovinu. Lékař vám to ale neprozradí

0
(0)

Dalibor , 14. 12. 2019

Medicínský výzkum potvrzuje protirakovinné účinky obyčejného vitamínu C.

Podle nové studie publikované v magazínu Science , vysoké dávky injekčně podávaného vitaminu C byly schopné zničit buňky rakoviny tlustého střeva.


Výzkumníci použili buněčné kultury a experimenty na myších, aby zjistili, jaký má na nich vitamín C účinek.

Původní data pocházely z aplikace vitamínu C na buněčné kultury vyznačující se specifickými genovými mutacemi, které jsou často přítomny u kolorektálních typech rakoviny.

Výzkumníci přišli na to, že buňky vyznačující se uvedenými mutacemi měli větší pravděpodobnost nasávat do sebe metabolity vitamínu C než ostatní buňky.

Výsledkem bylo, že rakovinné buňky nasáli takové velké množství vitaminu C a jeho produktů, že jejich to nakonec zahubilo.

Pokus přímo na myších potvrdil účinek vitaminu C

Výzkumníci později přešli ze zkoumání buněčných kultur přímo na myši, aby otestovali, zda se dopracují k podobným výsledkům. Myši si zvolili proto, že jsou svou biochemií velmi podobné lidem.

Výsledek pokusu byl ohromující. I u myší vědci zaznamenali zničení rakovinných buněk.

Další výzkum zjistil mechanismus, jakým vitamín C dokázal zničit rakovinové buňky.

Funguje to tak, že vitamin C sníží v rakovinných buňkách množství molekul ATP, ze kterých se vyrábí energie. To ostatně vede k drastickému nedostatku energie, následkem čehož nádory odumírají.

Výsledky uvedeného výzkumu mají velký význam, protože popisují buněčné mechanismy, které vedou ke zničení rakovinných buněk.

Vědci také zjistili, že aktivní látkou je metabolický produkt vitamínu C nazývaný dehydroaskorbát . Jeho velkou výhodou je, že působí selektivně pouze na rakovinné buňky, přičemž zdravým buňkám nijak neškodí.

Další studie potvrzující účinek vitaminu C na rakovinu

Nejde o první studii, která potvrdila protirakovinné účinky vitamínu C.

Podle jiné studie, publikované v žurnálu kontrolovaném panelem odborníků Science Transactional Medicine minulý únor, byli pacienti pomocí injekcí vitamínu C schopni zvýšit účinnost klasické chemoterapie a zmírnit její nežádoucí účinky.

Jak uvedlo BBC News , vědci v laboratoři vstříkli vitamin C do buněk rakoviny vaječníků tak u myší, tak lidi v pokročilém stádiu onemocnění. Rakovinné buňky byly zničeny a zdravým se nic nestalo.

Kromě toho, jak již bylo zmíněno, malá skupina pacientů uvedla, že s vitamínem C mnohem lépe snášely vedlejší účinky chemoterapie.

Klinické zkoušky na lidech zřejmě nebudou, protože farmaceutické firmy si nemohou vitamín C patentovat
Přestože důkazů o účinnosti vitamínu C proti rakovině neustále přibývá, velkých klinických zkoušek na lidech se zřejmě nedočkáme.

Důvod? Ten je prostý - farmaceutické firmy si vitamíny nemohou dát patentovat.

Klinické zkoušky vyžadují obrovské množství peněz, které jsou potřebné pro vývoj a schvalování nových léčiv.

No a farmaceutické firmy nebudou investovat peníze do přírodních substancí, jakou je i vitamín C. Na něm by totiž nic nevydělali a zároveň by si zničili miliardový byznys s výrobou současných toxických léků na rakovinu.

Jak uvádí Qi Chen, autor zmiňované nové studie:

"Protože vitamín C nelze patentovat, jeho výzkum při léčbě rakoviny nebude podpořen farmaceutickým průmyslem. Proto by tento výzkum měly zafinancovat státní orgány. "

Zda se k tomu odhodlají, je však otázkou ...