Vyzkoušejte způsob, díky kterému nebude váš chodník a schody nikdy kluzký!

0
(0)

Dalibor , 04. 12. 2020

Pokud v zimě začne mrznout, vstupní schody, chodník i vozovky se mohou proměnit v nebezpečný terén. Když z těchto míst odstraníte sníh, tak vám to většinou nepomůže, možná jen přitíží, protože odhalíte kluzký led. Místo toho, abyste zkoušeli solení nebo odmrazovač zakoupené v obchodě, připravte si toto řešení o třech složkách, které vám pomůže okamžitě, snadno a levně.

Jednoduchý přípravek

Tento přípravek je snadno a rychle vyrobitelný a přinejmenším stejně účinný, jako jakýkoli jiný komerčně dostupný odmrazovač. A na rozdíl od kupovaných prostředků vás tento nebude stát prakticky žádné peníze, nikdy vám nedojde a budete se moci zbavit náledí během chvilky. K jeho výrobě totiž potřebujete jen tři složky, které máte jistě běžně doma.

  • 2 litry horké vody
  • 6 kapek mycího prostředku
  • 60 ml denaturovaného alkoholu

Podobného výsledku se dočkáte i s použitím čisté horké vody, která led naruší a pomůže vám, abyste se ho zbavili. Tento postup ale budete muset opakovat. Když přidáte do směsi mycí prostředek a alkohol, efekt zůstane mnohem déle a nebudete se muset náledí obávat po delší dobu.

Příprava

Nalijte všechny přísady do velké mísy, lahve nebo kyblíku a vše důkladně protřepejte. Nalijte směs na ledové části a sledujte, jak se vše pěkně roztaví. N8ledí se zbavíte během pár minut a budete si moci pohodlí, i když bude mrznout a všude kolem bude sníh a led. Díky tomuto jednoduchému postupu si již nikdy neublížíte při cestě domů a v bezpečí budete nejen vy, ale celá vaše rodina.

Zejména pro starší generace to bude jistě příjemné, protože kluzké schody pro ně mohou být skutečným oříškem. Právě během zimy se na pohotovost dostává nejvíce osob z důvodu nehod a autonehod, které jsou způsobeny kluzkým povrchem. Aplikace horké vody s mycím prostředkem a alkoholem je ideální možností, jak si můžete ušetřit zlomenou nohu nebo ruku, otřes mozku a mnoho dalších zranění.