Radka (36): Stačí sklenice a lepící páska a během chvilky si vytvoříte originální dekoraci do vašeho bytu, kterou vám budou všichni jen závidět.

0
(0)

Dalibor , 12. 08. 2020

Dnes jsme pro vás připravili postup, jak si upravit vázu s květinami. Ač se to zdá jako nepravděpodobné, i váza s květy může vypadat stylově a originálně. Youtuber Dave Hax použil izolepu a omotal ji okolo vázy. Možná vám to připadá divné, ale to není všechno. Jakmile přidal květiny, vzniklo něco nádherného. Vyzkoušejte si jeho postup i vy a uvidíte, že to stojí za to.

Co dělat s kyticí květin, která se nevejde od vázy

Dostali jste kytici květin, ale nemáte ji kam dát? Je vaše váza příliš malá? Či jen hledáte návod na to, jak si vyzdobit byt a vytvořit netradiční dekoraci? Máme pro vás řešení. Inspirujte se youtuberem Davem Haxem a vyřešte tento problém jednou pro vždy. Co budete potřebovat?

  • vázu
  • izolepu
  • pět minut času

Opravdu nejde o nic složitého. Naopak je to rychlé a snadné. Tuto dekoraci zvládne vyrobit i naprostý neumětel. A jaký je postup? Vezměte vázu a nalijte do ní trochu vody. Téměř v každém květinářství prodávají prášek, který prodlouží životnost květin. Nasype se do vody a zamíchá. Květina tak vydrží až třikrát déle. Pokud tedy máte tento prášek, použijte ho.

Izolepa umí vyřešit spoustu problémů

Postavte vázu s vodou na rovný povrch. Vezměte izolepu. Vašim cílem je vytvořit na vrchu vázy „síť“, která květiny zachytí a podrží na místě. Izolepu nalepte vždy od jednoho okraje k druhému. Uprostřed bude pruh nejdelší. Nad ním a pod ním budou dva pruhy o trochu kratší. Pokud máte jiný než kulatý tvar hrdla u vázy, tak to samozřejmě bude jinak.

Teď už vám jen zbývá umístit květiny do vázy. Naaranžujte je tak, aby pěkně držely. Po pár dnech je můžete z vázy jednoduše vyjmout a vodu vyměnit. Pokud ji budete měnit pravidelně, květiny vydrží mnohem déle. Nezapomeňte je vždy dole trochu přistřihnout. Řez by měl být šikmý.  Díky tomu květina z vody načerpá více živin a bude stále vypadat jako v den, kdy jste ji dostali.