Vyzkoušejte tento skvělý přípravek na zahradu! Vaše úroda bude mnohem bohatší

0
(0)

Dalibor , 04. 06. 2021

Milujete práci na zahradě a nemůžete se nabažit vlastní úrody? Pokud patříte mezi milovníky vlastní zeleniny a ovoce, určitě vás potěší tento skvělý a ekologický trik! Díky tomuto přípravku bude vaše úroda o hodně větší a vy si tak pochutnáte ještě mnohem déle.

Známe skvělý recept, jak dopřát ty nejlepší živiny rostlinám na vaší zahradě. Abyste se mohli těšit z velké úrody při letošní sezóně, ještě to stihnete. Připravte si podle návodu skvělý hnojící přípravek. Ten rostlině pomůže ke skvělému růstu i plození úrody.

Skvělé a účinné hnojivo

Přejete si velkou úrodu okurek? Použijte skvělé hnojivo, kde jako dominantu použijete chléb. Ano, čtete správně. Naplňte kbelík asi do dvou třetin chlebem a zalijte vodou. Namočené krajíce chleba mají tendenci se ve vodě nadnášet, proto je nutné chléb něčím zatěžkat.

 

Po dobu jednoho týdne nechte kbelík na slunném místě, aby se konzistence změnila a vy ji mohli použít jako hnojivo. Obsah kbelíku vylijte k osázeným, již trochu vzrostlým okurkám.

Skvělá výživa rostlin a ochrana proti škůdcům

Skvěle vám na vaší zahradě pomůže k dobré úrodě také tento další tip. Hodí se zejména pro pěstování okurek, ale také například pro krásná a velká rajčata. Tyto dvě rostliny jsou často cílem mnoha chorob či škůdců. Vyzkoušejte tento skvělý a účinný přípravek. Budete na něj potřebovat:

  • 500 ml syrovátky
  • 2 lžičky 10% amoniaku
  • 5 l vody

Syrovátku smíchejte s amoniakem a nalijte do směsi vodu. Roztok řádně promíchejte a nalijte do nádoby s rozstřikovačem. Aplikujte na obě strany listů alespoň jednou týdně. Jedině tak svou úrodu pečlivě ochráníte.

Syrovátka obsahuje velké množství látek a živin, které rostlinám pomáhají v růstu. Mezi důležité živiny patří například draslík, sodík nebo fosfor. Pokud roztok nastříkáte na listy, vytvoří se tenký film, který chrání před škůdci i případnou plísní.