K odpolední kávičce si zamilujete tento nadýchaný dezert, který ocení kdejaká návštěva.

0
(0)

Dalibor , 02. 02. 2021

Nahlásila se vám na poslední chvíli návštěva a nemáte jim co nabídnout? Žádný problém. Tento dezert je úžasně snadný a rychlý. Suroviny na jeho výrobu máte navíc vždy doma, takže vás ani nečekaná návštěva nezaskočí. Vaši přátelé a rodina si navíc vychutnají úžasný, vláčný a především domácí dort, který připravíte ze základních ingrediencí. Na nic už nečekejte a vyzkoušejte recept, který si zamiluje celá vaše rodina.

Přísady

Obrovskou výhodou tohoto receptu není jen fakt, že je velice rychlý na přípravu, ale také suroviny, ze kterých se skládá. Nejen, že je máte všechny zaručeně doma i teď, ale navíc jsou velice levné. Díky tomu bude i dezert velmi levný na výrobu. Možná si to v tuto chvíli nemyslíte, ale rychlost, jednoduchost a nízká cena jsou při vaření a pečení klíčové faktory. Co tedy budete potřebovat na přípravu tohoto jedinečného dezertu? Připravte si:

  • 4 vejce a 2 sklenice horkého mléka,
  • 1 sklenice vody a 1 sklenice cukru,
  • 115 g mouky a 125 g másla,
  • 1 čajová lžička vanilky.

Postup přípravy

Vaječné bílky pečlivě oddělte od žloutků a dejte do čisté misky. Přidejte špetku soli a míchejte metličkou, dokud je zcela nevyšleháte. Rozpusťte máslo a nechte ho zchladnout. Do žloutků přidejte vodu a cukr, rozšlehejte přísady a poté přidejte rozpuštěné máslo a znovu promíchejte. Nalijte mléko do žloutkové směsi, poté přidejte mouku a dobře promíchejte, aby se vše spojilo.

Přidejte bílky a promíchejte. Těsto nalijte do plechu, který jste předtím vymazali máslem a vysypali moukou. Celý plech dejte do jednu hodinu do trouby předehřáté na 180 stupňů. Až dort vyndáte, nechte do úplně vychladnout, posypte ho práškovým cukrem a ozdobte ho, jak jen chcete. Využít můžete nastrouhanou čokoládu nebo jiné posypky. Měkký a lahodný dort tak bude připraven a můžete ho servírovat své rodině a přátelům.

👍 Tento návod je užitečný