Recept: čtyřbarevný dezert, který si zamilujete. Jednoduchá příprava a ještě lepší chuť.

0
(0)

Dalibor , 12. 09. 2020

Hledáte dort ideální pro rodinnou sešlost nebo zábavu s přáteli? Dezert fiona chutná jako malinové nebe. Přímo se vám rozpustí na jazyku. Navíc ho připravíte velmi snadno a rychle. Tento zákusek se totiž nepeče. A tak ušetříte čas i nádobí na víc.

Malinové nebe

Rádi byste si upekli něco sladkého, ale tlačí vás čas? Nebo jen hledáte inspiraci a nové chutě? Fiona si získá příznivce jak u dospělých, tak mezi dětmi. Růžový dezert si podmaní vaše srdce. Nejde neochutnat. Pokud už vás nebaví klasické cheesecaky a koláče, vyzkoušejte tento netradiční recept. Nebudete na něj potřebovat nic speciálního. Na korpus si připravte

  • 25 g sušenek
  • máslo

Dále na polevu budete potřebovat 100 ml mléka, 300 ml malinového sirupu, 3 malinové pudinky v prášku, 500 ml 30 % šlehačky, 2 malinové želatiny. Začneme od korpusu. Formu si vyložte pečícím papírem nebo potravinovou folií. Na vrch vyskládejte sušenky. Pokuste se to udělat do jedné roviny. Pokud chcete, můžete je rozdrtit a rozpustit s máslem a poté vzniklou směs vysypat na vrch folie. Nechte odpočinout na třicet minut v lednici.

Na malinovo-pudinkovou náplň smíchejte mléko, malinový sirup a 300 ml vody. Z této směsi odeberte jednu sklenici tekutiny a do té vysypte pudinkový prášek. Zbytek směsi přiveďte k varu a poté do ní tekutinu s pudinkovým práškem vysypejte. Počkejte, až vše zhoustne. Jakmile je hotovo, nalejte pudink na sušenky. Poté vyskládejte další patro sušenek.

Nechte ztuhnout přes noc

Nyní připravte krém. Vezměte šlehačku a vyšlehejte ji do tuha. Poté si připravte želatinu ve vroucí vodě. Jakmile zchladne, pomalu ji vmíchejte do šlehačky. To celé nalijte na druhé patro sušenek. A je hotovo. Nyní už vám jen zbývá nechat dezert ztuhnout. Dejte ho do ledničky a trpělivě počkejte. Nejlepší je nechat dort v lednici přes noc, aby sušenky změkly.