S přibývajícím věkem se mi tvořily vrásky na rukou, ale dermatolog mi poradil, jak mít ruce o několik let mladší.

0
(0)

Dalibor , 16. 01. 2021

Stárnutí je naprosto přirozený proces, kterým každé lidské tělo prochází. I přesto se s ním zejména ženy snaží bojovat a skrývat viditelné známky stárnutí jako šedivé vlasy, vrásky či stařecké skvrny. Kromě tváře se první příznaky stárnutí projevují na našich rukách. Ty jsou denně vystavovány nečistotám, chemikáliím, čisticím prostředkům… A navíc je během péče většinou dost zanedbáváme.

Nestyďte se za své vrásky

Samozřejmě se není třeba za známky stárnutí stydět. Naopak, to nejlepší, co můžete udělat, je přijmout je a být na ně po právu hrdí. Vždyť každá vráska, jizvička či piha je známkou toho, čím si naše tělo prošlo, a připomínkou zkušeností, které máme za sebou. V péči vsaďte na přírodní prostředky, které pokožku nedráždí a podtrhnou její přirozenou krásu.

Ani v případě péče o ruce nemusíte ihned běžet pro drahé krémy a séra do drogerie. Tento recept obsahuje pouze ingredience, které nejspíš máte doma, a přitom je stejně efektivní jako kosmetické přípravky z obchodu. Šetříte tak čas, peníze a chráníte pokožku před chemikáliemi, které se v různých krémech objevují. Co budete potřebovat?

  • Skořici
  • Třtinový cukr
  • Olivový olej

Jak na to?

Všechny ingredience smíchejte v malé misce v takovém množství, aby utvořily pastu. Naneste směs na ruce a jemně ji do nich vmasírujte. Poté ruce opláchněte teplou vodou a osušte je. Už po prvním použití můžete cítit, že ruce jsou jemnější, hebčí a příjemnější na dotek. Tuto exfoliaci pokožky si ale dopřávejte alespoň jednou týdně, jelikož se tím odstraní odumřelé buňky a ruce budou dlouhodobě vyživené.

Skořice regeneruje tkáně, prokrvuje pokožku a sjednocuje její tón. Třtinový cukr se zase postará o odstranění šupinek a odumřelých buněk. Olivový olej má úžasné účinky, skvěle regeneruje kůži popálenou sluncem, udržuje pokožku hydratovanou a zklidňuje podráždění. Dodá kůži zdravý lesk a vyrovnává její pH. Své pokožce tedy dopřejete jen to nejlepší.

👍 Tento návod je užitečný