Už rok si každé ráno sednu a opřu nohy o zeď. Pomáhá mi to v mnoha věcech. Vyzkoušejte to i vy.

0
(0)

Dalibor , 02. 09. 2020

Že nevíte, o co se jedná a nikdy jste tento pojem neslyšeli? Nevadí, ale příště už vědět budete, neboť se přímo na tuto techniku v dnešním článku zaměříme. Nemusíte se ničeho děsit, tato metoda je velmi nenáročná jak časově, tak co se týká jejího provedení.

O co se vlastně jedná

Jedná se o jednoduchou alternativní zdravotní metodu, která vám zabere pouze 15 minut vašeho času a kterou můžete provádět každý den. Platí, že čím častěji, tím líp pro vás. Spočívá v tom, že si pohodlně lehnete na záda, pod pas si položíte malý polštář a opřete nohy o zeď tak, že hýždě budete udržovat co nejblíže ke zdi a ruce necháte roztažené a položené vedle hlavy. Tímto způsobem krásně zrelaxujete své tělo a uděláte tak něco pro své fyzické i duševní zdraví.

Největší výhody

Pokud budete tuto metodu pravidelně opakovat, zanedlouho se dostaví první výsledky. Mezi její největší výhody patří to, že:

  • Reguluje trávení
  • Uklidňuje
  • Zabraňuje pocitu oteklých nohou a jejich bolesti

Při provádění této techniky totiž dochází k tomu, že se rozpohybuje vaše trávení a střeva, a je proto velmi vhodná pro osoby, které trpí na zažívací potíže a předchází tak nadýmání nebo případné zácpě. Tato metoda je také skvělá pro všechny, které trápí oteklá chodidla, to je většinou zapříčiněno špatným krevním oběhem, nošením nevhodné obuvi, či nadmírnou chůzí a dlouhodobým stáním, například v zaměstnání.

Pro ty z vás, kdo se v práci nezastaví a nemá možnost si ani chvilku odpočinout, je tato technika jako stvořená, neboť pomocí pravidelného dýchání vaše plíce dostanou více kyslíku než obvykle a v podstatě, v tu chvíli dojde k jakési meditaci, po které se budete cítit jako znovu zrození. Lze ji tedy zařadit i mezi relaxační až meditační cvičení, které ovlivňuje také funkci celkového nervového systému a funguje i jako takové malé sedativum.