Vyzkoušejte nejlepší těsto na klasické a naprosto vynikající škrobové palačinky, které se nepřipalují.

0
(0)

Dalibor , 16. 03. 2021

Už jste někdy jedli škrobové palačinky? Většina lidí si dělá jen klasický recept na tento základní a výborný dezert, který si asi nejčastěji připravíte k snídani. Škrobové palačinky byli v minulosti ovšem velmi populární. Tento recept je přitom lahodný a mnohem zdravější, než jiné. Jejich velkou výhodou je také fakt, že se téměř nerozpadají, takže s nimi nebudete mít tolik práce. Jsou totiž poměrně husté a elastické. A navíc mají velice jemnou chuť.

Složení je nádherně jednoduché

Nebojte, na výrobu nebudete potřebovat nic překvapivého. Před začátkem si připravte 3 polévkové lžíce škrobu, 1 vejce, 1 polévkovou lžíci cukru, 250 ml mléka, 1 polévkovou lžíci slunečnicového oleje a špetku soli. Jediné, co možná nemáte neustále doma, je škrob. Většina lidí ho ale doma neustále má, stejně jako ostatní suroviny. Můžete proto svou rodinu mile překvapit kdykoli jen budete mít náladu a chuť na něco sladkého.

Extrémně snadná příprava

V první řadě prosejte bramborový škrob do hluboké mísy. Nalijte do něj vlažné mléko a jemně promíchejte metličkou. Rozklepněte vejce do jiné misky a rozšlehejte vidličkou. Následně ho přidejte do škrobu. Přidejte cukr a sůl. V případě soli stačí přidat čtvrt čajové lžičky. Dále nalijte do směsi olej. Opět jemně míchejte metličkou do hladka. Konzistence těsta by měla připomínat spíše vodu, než husté těsto. Nenechte se tím překvapit.

Nyní můžete dát pánev na oheň a zahřejte ji. Naneste na ni trochu oleje. Do pánve nalijte část těsta. Myslete na to, že vrstva nesmí být silná, jinak vytvoříte spíš velké lívance. Nechte těsto chvilku péct a poté ho otočte na druhou stranu. Každá strana bude trvat asi minutu. Palačinky neustále kontrolujte, abyste je nespálili. Z množství podle tohoto receptu byste měli získat asi 5 nebo 6 palačinek. Pokud jich chcete udělat více, musíte zdvojnásobit množství surovin. Jinak můžete postupovat samozřejmě stejně. Přejeme dobrou chuť!

👍 Tento návod je užitečný