Vyzkoušejte elixír našich prababiček a posilněte své zdraví v době veder, ale i zimy.

0
(0)

Dalibor , 29. 07. 2020

Tento recept používaly naše prababičky a babičky, je na čase abyste ho vyzkoušeli i vy! Rozhodli jsme se s vámi podělit o tento tajný rodinný recept, který zaručeně posílí vaši imunitu a pozvedne náladu v kteroukoliv roční dobu.

Medicína je v dnešní době velmi pokročilou vědou a nikdo zde nechce zpochybňovat její výsledky. Přesto čím dál tím víc lidí chce přestat s používáním chemicky vyrobených léků a rozhlíží se po alternativě. Dnes máme k dispozici různé starobylé recepty a tradiční medicínské postupy ze všech koutů světa. A jelikož nejzdravější jídlo pro člověka je to, které pochází z oblasti, ve které žije, to samé platí i o pití a medicínách.

Vyzkoušejte suricu

Proto jsme se rozhodli, že se s vámi podělíme o recept na tuto starobylou tinkturu, která se jmenuje surica. Je to něco na způsob energy drinku, který pili již naši předci.  Říká se jí také „pitný med“, jelikož se vyrábí z

  • medu
  • bylinek

Jaké bylinky jsou na výrobu surici nejlepší? Například dvouzubec, šťavel, bergenie tučnolistá, moruše, heřmánek, rakytník nebo libový květ, mladé listy lopuchu a mladá rozchodnice růžová. Byliny můžete nasbírat také do zásoby a usušit. Surica nemusí být z čerstvých rostlin.

Jak si ji připravit

Nasbírané bylinky rozdrťte v dřevěném hmoždíři. Usušte během dne na slunci a v noci je namočte do čerstvé pitné vody. Opakujte sušení a namáčení po dobu dvou dnů. Vzniklou směs přesuňte do hliněné nádoby, nalijte na ni vodu a dejte ji na slunce. Pokud je venku horko, nechte ji prosušit dva dny. Pokud jsou teploty nižší, můžete směs nechat na slunci i déle. Poté odstraňte listy, přidejte med a nalijte vše do lahví. Zašpuntujte a skladujte na chladném místě.

Naše prababičky pily tento nápoj před spaním na lačný žaludek. Pokud do nápoje přidáte šalvěj, vyrobíte si zdravou a přírodní medicínu, která vám pomůže s usínáním. Surica pomůže vašemu tělu regenerovat a dobýt energii. Vyčistí váš žaludek a podpoří funkci jater. Navíc má uklidňující a tišící účinky, proto je nejlepší ji pít před spaním.

Naše rodina suricu používala nejen jako medicínu. Přestali jsme kvůli ní kupovat šampaňské. A proč? Protože ho dokáže skvěle nahradit. Nejlepší na ní je chuť. S tou si můžete pohrát, jak jen budete chtít. Fantazii se meze nekladou.