Vyzkoušejte dietu, která je založená na konzumaci pěti bylinek. Měla by pomoci snížit váhu o pět kilogramů za pět dní!

0
(0)

Dalibor , 08. 09. 2020

Mnoho lidí touží po štíhlé a krásné postavě, avšak dnešní uspěchaná doba spíš nahrává civilizačním nemocem, nadváze, obezitě a jiným zdravotním komplikacím. Často je obtížné v nabitém dni najít prostor pro pravidelnou pohybovou aktivitu, která ideální hmotnost efektivně udrží. Proto se někteří jedinci uchylují k různým druhům diet. Těch je na vyzkoušení nespočet. My vám přinášíme tip na dietu, která je založená na pěti bylinkách, které do jídelníčku během pěti dní zakomponujete. Jaké to jsou?

Léčivé bylinky, které podpoří proces hubnutí

Bylinky se používaly ve společnosti již od pradávna. Byly součástí lidového léčitelství. Pomáhaly na hojení ran, infekce, záněty, či jiné zdravotní obtíže. Nyní se však zaměříme na ty přírodní produkty, které pomohou redukovat hmotnost, jsou to:

  • koriandr
  • heřmánek
  • šípek
  • zelený čaj a třezalka tečkovaná

Jak bylinky začlenit do jídelníčku?

První „dietní“ den byste měli konzumovat rýži v kombinaci se zeleným čajem. Uvařte si 200 gramů rýže a rozdělte ji na pět porcí, které budete pojídat během dne. U toho popíjejte neslazený zelený čaj. Ten má velice blahodárné účinky na organismus. Podpoří jeho detoxikaci, díky přítomnosti antioxidantů a také pomůže s odvodněním těla, snížením otoků a odstranění přebytečné soli. Druhý den si dopřejte koriandr a tvaroh. Ideálně čerstvý koriandr nasekejte na malé kousky a smíchejte s 500 gramy měkkého tvarohu. Rozdělte jej na pět porcí a konzumujte během dne. Rovněž jednotlivé porce zapíjejte odvarem ze sušeného koriandru. Třetí den bude ve znamení heřmánku, medu a ovesných vloček. Připravte si heřmánkový čaj s medem, který popíjejte průběžně s konzumací ovesné kaše. Té si uvařte asi 250 gramů. Opět rozdělte celkové množství na několik porcí na den.

Dietní režim poslední dva dny

Čtvrtý den přichází na řadu třezalka tečkovaná a pohanka. Třezalka podpoří metabolismus a potlačí chuť k jídlu. Pohanka je zase velice dietní potravina. Uvařte si asi 300 gramů pohankové kaše a rozdělte na 5 porcí. Pojídejte ji přes den a zapíjejte sousta třezalkovým čajem s trochou citronové šťávy. Poslední dietní den vyzkoušejte šípky v kombinaci s jablky. Připravte si na den asi kilogram jablek a pojídejte je v různých úpravách. Syrové v celku, nebo například i strouhané. K tomu do denního jídelníčku zakomponujte i odvar z šípků. Vhodné je ho popíjet až pětkrát za daný den.