Vyzkoušejte 6 jednoduchých způsobů, jak zmírnit projevy dny

0
(0)

Dalibor , 08. 10. 2020

Nemoc králů. Za tímto vznešeným názvem se ovšem skrývá nepříjemné onemocnění, které dokáže pěkně znepříjemnit život. Hlavní příčinou vzniku této nemoci je hromadění kyseliny močové v těle. Pokud vaše tělo nedokáže nadbytek kyseliny močové odbourat, začne se ukládat v kloubních spojeních. Vlivem gravitace jsou postiženy nejvíce klouby dolních končetin, a to především palců na nohou. Bolestivé projevy dny se dají zmírnit a my vám prozradíme jak.

Základem úspěchu je změna jídelníčku

Jsme to, co jíme. Pokud nebudeme dbát na zdravou a vyváženou stravu, naše tělo nám to dřív nebo později vrátí zpět i s úroky. Naopak radikální změna v našem jídelníčku nám může pomoci léčit potíže, se kterými si mnohdy neporadí ani farmakologická léčba. Změna stravy a vyloučení některých potravin je jednou z metod při léčbě artritidy. Vyloučení některých potravin má velmi pozitivní účinek i při léčbě dny. Pacienti by měli omezit především konzumaci červeného masa, tučného jídla, ryb a mořských plodů. Doporučuje se také úplně přestat pít alkohol.

Co naopak pomáhá?

Nevhodné potraviny jste vyloučili a teď byste měli do svého jídelníčku zařadit potraviny, které jsou pro vás naopak velmi prospěšné. Patří mezi ně:

  • Mléčné výrobky se sníženým obsahem tuku – bylo prokázáno, že nízkotučné mléčné výrobky slouží jako prevence vzniku dny
  • Voda – pijte hodně vody. Dostanete tak z těla ven přebytečné množství kyseliny močové
  • Třešně – jezte třešně. Konzumace třešní podle mnohých pacientů ulevuje od bolesti. Je to dáno tím, že třešně obsahují antokyany
  • Káva – pijte kávu. Má močopudné účinky. Pomáhá tedy dostat přebytečnou kyselinu močovou ven z těla

Velmi účinnou zbraní v boji s dnou jsou také probiotika a vitamín C. Probiotika snižují obsah kyseliny močové v těle a vitamín C pomáhá tlumit bolest.