Spousty lidí vyhazuje skořápky nebo nepoužívá listy ořechů. Já vám prozradím, jakou chybu jste dělali.

0
(0)

Dalibor , 30. 04. 2021

Už naše babičky moc dobře znaly léčivou sílu zelených vlašských ořechů. Byla by tak velká škoda nevyužít je i v dnešní době a částečně s nimi nahradit některé komerční léky, které ve většině případů nejsou nic zdravého. Ořechové stromy byly v minulosti velmi ceněné, a pokud můžete, rozhodně jeden takový přidejte i na svou zahradu a uvidíte, že nebudete litovat.

Snížení rizika vzniku srdečních onemocnění

Připravte si výluh ze zelených slupek vlašských ořechů a doplňujte hladiny vápníku, železa, zinku, draslíku, vitamínů A, B a E. Samozřejmostí je také obsah antioxidantů. Prospěšné látky se samozřejmě ve velké míře nachází i v samotných plodech, kdy se doporučuje konzumovat alespoň jednu hrst za den pro optimální doplnění minerálů.

Pro lepší trávení

Když si uděláte odvar ze zelených skořápek od vlašských ořechů, můžete ho použít také jako pomoc při žaludečních potížích. Připravte si zhruba 5 lžic skořápek, zalijte zhruba 300 ml vody a nechte máčet alespoň 10 hodin. Následně odstraňte slupky a povařte zhruba 5 minut. Odvar si dopřávejte v menším množství při žaludečních problémech, jako jsou bolesti břicha či střevní problémy.

Proti bradavicím

Zelené skořápky od vlašských ořechů pomohou také proti bradavicím. Obecně se doporučuje potírat postižené místo čerstvou zelenou skořápkou od vlašského ořechu několikrát denně. Obsažené látky se postupně postarají o to, že se bradavice bude zmenšovat, až se může podařit její úplné zaschnutí a odstranění.

Proti infekci močových cest či na různé kožní problémy

Vývar ze zelených skořápek od vlašských ořechů může pomáhat proti infekci močových cest i na nejrůznější kožní problémy. Doporučuje se také na křečové žíly či užívání při potížích s kašlem. Vlašské ořechy jsou skutečně velmi univerzální, tak si na to vzpomeňte až nastane sezóna jejich sběru a připravte si z nich zajímavé přírodní léčivé přípravky.