Nepodceňujte jakákoliv onemocnění. Využijte přírodní prostředky, o kterých věděli už naši prarodiče.

0
(0)

Dalibor , 18. 08. 2020

Žijeme v době, kdy medicína dokáže rychle a snadno vyřešit téměř všechny problémy. Prášek si bereme, když nás bolí hlava, břicho i záda. Jde o rychlou úlevu, za kterou farmaceutické společnosti vydělávají miliony. A není se čemu divit. Navštívit lékárnu je rychlé, jednoduché a úleva také většinou přijde během chvilky. A to mají lidé dnes velmi rádi.

 

Rizikem ovšem je, když léky potlačíme příznaky, které nám naše tělo dává. Nemusí jít o nic vážného, ale mohou to být také signály vážnějšího onemocnění, na které nestačí lékárna. Budete muset navštívit lékaře a podstoupit vyšetření. Generace našich prarodičů využívala přírodní cesty, kterými tyto situace řešila. Nic jiného totiž neexistovalo. A ani dnes nemusíte sáhnout jen po chemii. Na co můžete využít přírodní medikamenty?

  • Artritida
  • Špatný dech
  • Bolesti uší
  • Vypadávání vlasů a mnoho dalších

Léčivá síla jídla

Existuje mnoho surovin, které můžete využít jako přírodní cestu ke zdraví. Vyvážený jídelníček je samozřejmě základ, ale při obtížích po nich můžete sáhnout také. Jako první se podíváme na artritidu. Kupte si rozinky a naložte je do ginu. Takto naložené je nechte louhovat přes noc. Poté každý den snězte deset rozinek. Vitamíny a protizánětlivé látky v ovoci vám přinesou úlevu a zmírní otoky i bolest.

 

Při potížích se špatným dechem je skvělou možností žvýkat celer nebo petržel. Nejen, že se zbavíte zápachu z úst, ale také zlepšíte své trávení. Na bolesti ucha je potom skvělý obyčejný citron. Stačí, když vymačkáte citron a aplikujete pár kapek do ucha. Zmírní to bolest, zabije škodlivé bakterie a obnoví pH v prostředí vnitřního ucha.

Hormonální potíže

Geny, ale také hormonální nerovnováha způsobují řadu fyzických poruch. Jednou z nejčastějších, je vypadávání vlasů. Časté je to nejen po vážnějších nemocích, ale také po porodu. Vařte si pravidelně čas z kopřiv nebo přesličky. Oba jsou na boj proti vypadávání vlasů skvělé. Vlasy posilují zejména díky vysokému obsahu křemene. Pokud s tím máte potíže, spolehněte se na jednoduché bylinné čaje.

 

Menopauza je další hormonální nerovnováhou, které se nevyhne prakticky žádná žena. U většiny žen přichází kolem padesátého roku. Díky správnému stravování ale tuto životní fázi můžete oddálit. Zkuste jednoduchou změnu. Místo klasických brambor jezte sladké brambory (batáty). Obsahují hodně vitamínu A antioxidantů, které snižují hladinu škodlivého cholesterolu.

Jedinečné olivy

Olivy jsou skvělé na mnoho potíží. A ještě jsou velmi chutné. Sáhnout po nich můžete, pokud máte potíže s pohybem, trpíte nevolností nebo máte závratě. Skvělým řešením jsou také v případě, že se vám tvoří příliš mnoho slin. Látky, které obsahují, si poradí s nejednou poruchou. I když na ně při nevolnosti nebudete mít asi chuť, vyzkoušejte je.