Osvěžovač vzduchu za 5Kč! Tento trik mi poradila sousedka a nyní můj domov krásně voní.

0
(0)

Dalibor , 25. 09. 2020

Chcete, aby vám to doma dokonale vonělo? Mnoho lidí to řeší tak, že si osvěžovač vzduchu koupí v obchodě. Jde sice o snadné řešení, ale nutno říci, že mnohé takové produkty nemají moc příjemnou vůni, ta často nevydrží, a pokud jde o složení, je plné chemie. Proto je lepší si osvěžovač vyrobit raději svépomocí, z věcí, které jsou snadno dostupné a díky kterým nejenom odstraníte pachy, ale domov dokonale provoníte.

Co budete potřebovat? Jenom tři věci

Co konkrétně bude k výrobě domácího osvěžovače vzduchu potřeba? Jistě přijde vhod to, že to jsou jenom 3 konkrétní věci. Po ruce byste měli mít:

  • 200 ml vody
  • 200 ml sedmdesátiprocentního alkoholu
  • 50 mililitrů aviváže

Dále už vám samozřejmě stačí jenom nádoba, kde budete všechny tři složky míchat dohromady, a nádoba s rozprašovačem, díky kterému budete moci vůni aplikovat kdykoliv a kdekoliv budete chtít.

Postup výroby je jednoduchý

Jak na to? Stačí jenom všechny tři složky velmi důkladně promíchat a vše nalít do nádoby s rozprašovačem. Tu před každou aplikací také protřepejte. Pokud chcete více než osvěžovač eliminátor zápachu, doporučuje se ještě přidat pár desítek mililitrů octa, který se lépe postará o neutralizaci jednotlivých nepříjemných pachů.

Aplikace kamkoliv

V danou chvíli máte svůj domácí osvěžovač vzduchu hotový a už se můžete pustit jenom do jeho aplikace. A na jaká konkrétní místa? Buď do prostoru, nebo i na různé textilie, jako je váš gauč nebo křeslo, jako je vaše postel, nebo třeba i pelíšek domácího mazlíčka. Kombinace těchto složek se postará jak o eliminaci nežádoucích pachů, tak i o to, aby váš dům dokonale voněl. A jak konkrétně, to si samozřejmě můžete snadno ovlivnit vy sami, a to podle toho, jakou aviváž použijete. Drogerie dnes nabízí opravdu velké množství a tak se nemusíte bát experimentů a zkusit to, co se namane.