Vzala smetanu a nalila ji do malé zavařovačky. Toto je důvod, proč byste to měli dělat taky.

0
(0)

Dalibor , 26. 02. 2021

K tomu, abychom své dezerty dovedli k dokonalosti, nám často stačí jen bohatě nadýchaná šlehačka. Nemám teď na mysli šlehačku ve spreji koupenou v obchodě, ale pravá, čerstvě vyšlehaná smetana. Ta posune na vyšší úroveň i zdánlivě obyčejný zmrzlinový pohár, lívance či misku s ovocem.

Použijte zavařovací sklenici

Možná vás od šlehání smetany odrazuje nepohodlné šlehání mixérem, který dělá rámus, a kdy šlehačka létá po celé kuchyni, vás nevyjímaje. Možná jste na chalupě, v kempu nebo s přáteli na pikniku a mixér jednoduše nemáte po ruce. Máme pro vás dobrou zprávu. Domácí šlehačku s hedvábnou texturou lze snadno a rychle vyrobit i bez mixéru a špinavého nádobí. Stačí k tomu obyčejná zavařovací sklenice.

Jak na to

K výrobě šlehačky nemusíte mít mixér ani šlehač. Pohodlně to zvládnete s obyčejnou zavařovací sklenicí. Tato jednoduchá metoda spočívá v tom, že smetanu na šlehání nalijete do zavařovací sklenice a třesete tak dlouho, dokud šlehačka nezhoustne. Potřebovat budete následující ingredience:

  • Zavařovací sklenici s víčkem-použít můžete jakoukoli sklenici, která vám dobře padne do ruky a má těsně přiléhající víčko.
  • 1 balení smetany na šlehání (čím tučnější, tím lepší).
  • 2-3 čajové lžičky cukru krystal – lze použít i cukr moučka, množství záleží na vaší chuti

Postup: naplňte sklenici do poloviny smetanou na šlehání a přidejte cukr. Zavřete a ujistěte se, že jste víčko pořádně utáhli (určitě nechcete postříkat celou kuchyň). Sklenici důkladně protřepejte, dokud neuslyšíte, že se tekutina mění na pěnu. To může trvat několik minut. Otevřete víčko a ochutnejte. Jestli je šlehačka připravena podle vašich představ, můžete začít zdobit dezerty, vylepšit si šálek kávy nebo si šlehačku vychutnejte samotnou jen tak lžící ze sklenice.

Malý tip: jestli vás při třesení sklenicí bolí paže, přivolejte na pomoc děti. Ty mají energie na rozdávání, zvláště tehdy, stojí-li před nimi lahodný dezert. Je to pro ně zábava, a ještě si užijete společné chvíle.

👍 Tento návod je užitečný