Pavel 46: Stačí vzít paletu a vytvoříte tak úžasnou věc pro pěstování rostlin na své zahradě.

0
(0)

Dalibor , 12. 08. 2020

Pokud se hodláte pustit do pěstování jahod nebo jakýchkoliv rostlinek a přemýšlíte nad využitím populárních kontejnerů na pěstování nebo vyvýšených záhonů, zkuste si vyrobit svůj vlastní a originální. Budete potřebovat pouze starou paletu. Nejen že bude vypadat unikátně, rostlinám se v něm bude dařit. Podívejte se, jak na to.

K výrobě stačí pouze jedna paleta

Palety jsou skvělým řešením v mnoha ohledech. Seženete je většinou za příznivou cenu a v jejich využití se nekladou žádné meze. Navíc se jedná o dřevo, tudíž jsou i ekologické. Skvěle je můžete využít i pro pěstování na zahradě nebo balkónu, pokud žijete v bytě. Tuto malou zahrádku vytvoříte z jedné palety. Svým návodem na pěstování jahod Tonya z Lovely Greens inspirovala mnoho lidí po celém světě. Postupujte podle jejího návodu a vyzkoušejte tento ověřený způsob i vy.

Sestavíte ho ze 3 částí

Základem celého kontejneru budou 3 stejné části, na které musíme paletu rozřezat. Poté u všech 3 částí opatrně odstraníme menší lamely, které jsou na zadní straně palety. Odstraněné části později použijeme, proto si dejte práci s jejich šetrným oddělením, rozhodně je nelámejte ani neodřezávejte. Nezapomeňte pečlivě zkontrolovat všechny čouhající hřebíky a odstraňte je.

Jakmile máte hotovo, složíte 3 hlavní části k sobě. Tím vznikne dno a dlouhé boční strany. Z materiálu, který vám zbyl po rozebrání desek vyrobíte kratší boční stěny. Ke spojení všech částí použijte dlouhé hřebíky nebo vruty do dřeva. Podle libosti můžete ponechat paletu přírodní nebo ji obrousit a natřít oblíbenou barvou.

Podložte kontejner nožkami

Nezapomeňte ani na nožky ze spodní strany vzniklého kontejneru. Díky tomu bude ze spodní strany proudit vzduch. Ty vyrobíte opět z přebytečných a dříve odstraněných částí palety. Díky dostatečnému přísunu vzdychu a možnosti odtékání přebytečné vody zamezíte případným plísním. Aby otvory nepropadávala zemina, je dobré použít slámu. A máte hotovo. Takto připravený kontejner z palet je připravený na pěstování jahod nebo zeleniny, bylinek ale i okrasných květin.

Pokud jste si mysleli, že k pěstování potřebujete velký prostor a záhon, pak jste na omylu. Stačí vám jedna paleta a z ní vytvořený originální kontejner. Takto můžete pohodlně pěstovat oblíbené plody i na menším balkóně.