Konečně jsem našla recept na domácí zmrzlinu: pouze 3 ingredience a chutná dokonale!

0
(0)

Tomáš , 26. 07. 2021

K létu neodmyslitelně patří zmrzlina. Dá se koupit sice téměř na každém rohu, ale z vlastní zkušenosti jistě dobře víte, že ne vždycky chutná tak, jak byste si přáli. Proč zkoušet metodu pokus-omyl, když si dokonalou zmrzlinu můžete připravit i sami doma? Poradíme vám nejsnadnější, ale i nejlepší recept. Navíc nemusíte použít syrová vejce a postačí vám tři obyčejné ingredience a forma na pečení.

Budete potřebovat

Na přípravu zmrzliny si nachystejte:

  • 500 ml plnotučné smetany
  • 370 g kondenzovaného mléka
  • Máslové sušenky, které máte rádi

Jak postupovat?

Nejprve si šlehačku nechte řádně vychladit v lednici. Je to klíčové proto, aby se vám ji podařilo snadno vyšlehat a byla skutečně tuhá. Poté ji přelijte do misky a připravte si šlehač. Zvládnete to i s ručním, ale bude to dost práce, takže raději vsaďte na elektrický, se kterým to půjde snadněji. Vyšlehejte šlehačku do husta.

Poté po částech přidávejte kondenzované mléko, dokud se obě ingredience nespojí. Vše dobře promíchejte, ale šlehačku nepřešlehejte, abyste z ní neudělali máslo. Můžete směs ochutnat, abyste se ujistili, že je pro vás dostatečně sladká. Výslednou směs dejte takto v misce na dvě hodiny do mrazničky.

Máte skoro hotovo

Po vytažení ji znovu řádně promíchejte. Je možné, že se vytvoří nějaké hrudky, které je nutné rozmíchat. Nachystejte si formu na pečení a na její dno rozložte vámi zvolené sušenky. Mohou být v podstatě jakékoliv máte rádi, s výběrem můžete i experimentovat, aby byla zmrzlina pokaždé trochu jiná. Nahoru naneste zmrzlou směs a řádně ji rozprostřete špachtlí. Navrch pak přijde další vrstva sušenek. Takto hotovou a naplněnou formu dejte opět zatuhnout do mrazáku a nechte odpočívat do druhého dne.

Z hotové zmrzliny pak můžete krájet kostky, které servírujte na talíř. Tuto zmrzlinu milují zejména děti, ale ani dospělí jí rozhodně nepohrdnou. Je lahodná a sametově hebká.