Recept na domácí polárkový dort, který vám bude tát v puse a okamžitě si ho zamilujete.

0
(0)

Dalibor , 16. 03. 2021

Máte v teplejších dnech chuť na zmrzlinu, ale zrovna nemáte žádnou po ruce? Nebo byste si raději vyrobili svou vlastní, abyste měli jistotu, že nebude obsahovat žádná barviva ani umělá dochucovadla? Máme pro vás skvělý recept na báječnou domácí zmrzlinu Vienetta. A potřebovat k ní budete jen pár běžně dostupných ingrediencí. Připravte si:

  • 3 smetany ke šlehání
  • 4,5 dl mléka
  • 3 polévkové lžíce práškového cukru
  • 1 tabulka kvalitní čokolády
  • 2 čajové lžičky oleje

Ušlehejte šlehačku a vrstvěte s čokoládou

Postup je jednoduchý. Do mísy vložte šlehačku, vmíchejte cukr a pomalu přidávejte mléko. Pomocí mixéru vše dobře ušlehejte, aby vznikla pěnová a nadýchaná hmota. Mezitím rozpusťte čokoládu ve vodní lázni a přidejte k ní dvě lžičky oleje. Podle chuti může být čokoláda hořká nebo mléčná. Dobře vše promíchejte. Připravte si vhodný pekáč nebo formu na srnčí hřbet.

Do formy střídavě vrstvěte tenké vrstvy ušlehané směsi a rozpuštěné čokolády. Když budete mít čokoládu i šlehačku spotřebovanou, můžete povrch zmrzliny ještě posypat kakaem. Zmrzlinu pak vložte do mrazničky a nechte několik hodin zamrazit. Před podáváním ji nakrájejte na libovolně velké kousky.

Trochu složitější postup

Pokud se chcete pustit do složitějšího receptu, přiveďte k varu 285 ml plnotučného mléka s 50 g cukru a vmíchejte do něj tabulku kvalitní čokolády na vaření. Přidat můžete i 30 gramů prosátého kakaa. Směs už dále nevařte, pouze míchejte, dokud se čokoláda i kakao úplně nerozpustí.

Mezitím, co bude umíchaná směs chladnout, ušlehejte si 150 ml smetany ke šlehání. Opatrně ji pak smíchejte s vystydnutým čokoládovým krémem. Připravenou zmrzlinu vlijte do vhodné nádoby a dejte do mrazáku. Během následujících pěti hodin ji několikrát promíchejte, abyste se ujistili, že suroviny budou rovnoměrně rozložené. Servírovat domácí zmrzlinu můžete jen tak nebo ozdobenou šlehačkou či rozpuštěnou čokoládou.