Vyrobte si doma vlastní vlhčené ubrousky a ušetřete spoustu peněz

0
(0)

Dalibor , 27. 09. 2020

Většina lidí miluje vlhčené ubrousky, a pokud máte doma malé děti (hlavně kojence), tak jsou naprostou nezbytností. Kromě malých dětí ale existují i jedinci, kteří je sami používají pro mytí rukou nebo čištění povrchů. Bohužel pokud chcete skutečně dobré vlhčené ubrousky, budete za ně muset zaplatit hodně peněz a mají tendenci se rychle opotřebovat.

DIY je snadné a cenově dostupné

Díky své velké praktičnosti je totiž můžete využít při nejrůznějších příležitostech. Na následujících řádcích se dozvíte, jak si vlhčené ubrousky snadno vyrobit doma a přitom ušetřit až 50 procent z nákladů. Věci, které potřebujete na jejich výrobu, máte zaručeně doma, pokud máte kojence. A pokud ho nemáte, tak věřte, že jednotlivé položky nejsou tak nákladné a budete je používat dlouho. Na výrobu budete potřebovat:

  • 1 role kuchyňských utěrek,
  • ½ litru uvařené vody,
  • 1 polévková lžíce dětského oleje,
  • 1 polévková lžíce šamponu pro kojence a snadno uzavíratelná nádoba.

Postup výroby

V první řadě musíte odříznout roli papírových utěrek tak, aby se dobře vešla do nádoby, kterou jste si pro tyto účely vybrali. Do nádoby musíte umístit nastříhanou roli papíru. Poté byste měli rovnoměrně přidat vodu, dětský olej a šampon pro kojence. Následně nádobu zavřete a počkejte, dokud nebude role papíru zcela impregnována a navlhčena. Poté ji ještě protřepejte. Posledním krokem je odstranění hnědého kartonového válce, který je uprostřed role.

Dezinfekční ubrousky jsou další možností

Předchozí návod je skvělý, pokud chcete voňavé ubrousky, po kterých bude vaše kuchyně i koupelna vonět jako dětská prdelka. Existuje ale ještě jeden způsob. Ten ovšem není tak příjemný pro nos. Na druhou stranu má mnohem efektivnější dezinfekční účinky. Stačí, když místo vonných složek použijete sklenici vody se sklenicí octa. Snadno si tak vyrobíte doma vlhčené ubrousky. Tak už na nic nečekejte a pusťte se do toho!