Za pár korun hodně muziky: jednoduchá výroba domácího hnojiva na podporu růstu paprik.

0
(0)

Dalibor , 27. 05. 2021

Papriky jsou spolu s rajčaty nejoblíbenější zeleninou, která se u nás pěstuje. Právě tuto zeleninu se lidé naučili pěstovat také v květináčích na balkonech, malých předzahrádkách i oknech. Pokud nemáte velké množství sazenic, jistě o to víc oceníte vysokou výnosnost jednotlivých rostlin. A právě tu můžete podpořit, pokud vyrobíte toto hnojivo, které budete paprikám dopřávat.

Pěstování paprik

Jestli-že pěstujete papriky, měli byste dodržovat pár zásad. Lze je snadno pěstovat jak v květináči, tak i na záhonek. Důležité je vědět, a to zejména pro pěstování v květináčích, že papriky nemají rády kyselou půdu. Vhodné je koupit zahradní substrát. Kromě toho je také důležité držet se jejich potřeby vody. Měly by mít neustále vlhkou půdu. Nedostatek vody by pro ně mohl být ohrožující, plody paprik by nenarostli tolik a mohly by také praskat jejich stěny. Mimo jiné je také důležité rostlinky podpořit vhodným hnojivem, které zvýší jejich úrodu. Níže najdete recept na takové hnojivo.

Výroba hnojiva

Potřebovat budete 1 litr tekutého hnojiva vhodného na papriky, 9 litrů vody (může být dešťová i z kohoutku) a 200-250 g bílé křídy, která paprikám dodá potřebná vápník. Do velkého kýble nalijte všech 9 litrů vody a celý 1 litr hnojiva. Do tohoto roztoku nastrouhejte výše zmíněné množství bílé křídy. Roztok před každým použitím důkladně promíchejte. Tímto hnojivem zalívejte pouze půdu pod paprikou, která již byla navlhčená, jedině tak docílíte maximálního účinku vyrobeného hnojiva. Toto hnojivo používejte pokaždé, když zaléváte papriky, nekombinujte to s dalšími hnojivy. Papriky byste měli hnojit jednou za dva týdny. Takovéto hnojivo dodá vašim paprikám všechny potřebné živiny, díky kterým se na paprikách objeví více paprik, které dorostou většího vzrůstu. A vy si tak budete moci p celou sezónu užívat výborné papriky právě utržené ze zahrádky.