Rychlá večeře pro pořádné chlapy z vepřových plátků připravená za deset minut.

0
(0)

Tomáš , 14. 07. 2021

Příprava luxusní večeře, na které si každý zaručeně pochutná, nemusí trvat hodiny, ani vyžadovat dlouhý seznam speciálních ingrediencí. Na tento masový recept vám postačí jen pár věcí a deset minut času na přípravu, poté postačí půl hodina na pečení. I tak s ním ale uchvátíte všechny strávníky. I ti nejnáročnější si budou žádat přídavek. K přípravě budete potřebovat:

  • 4 plátky libového vepřového masa
  • 1 větší cibuli
  • 100 g tvrdého sýra
  • 2 vejce uvařená natvrdo
  • 3 lžíce majonézy
  • Sůl a pepř podle chuti

Maso na povrchu nařízněte

Vepřové maso dobře umyjte a osušte, poté jeho povrch nařízněte do tvaru šachovnice. Z obou stran plátky mírně osolte a opepřete. Oloupejte cibuli a nakrájejte ji na malé kostičky. Ty pak rovnoměrně rozložte na dno pekáče a přes ně položte plátky vepřového masa. Vejce spolu se sýrem nastrouhejte na jemném struhadle. Důkladně je promíchejte.

Do vajec se sýrem přidejte majonézu a dochuťte solí. Výslednou hmotu znovu dobře promíchejte a v silné vrstvě ji naneste na maso v pekáči. Troubu si předehřejte na 180 stupňů. Když je dostatečně rozpálená, vložte do ní pekáč s masem a sýrovou směsí a pečte asi třicet minut, dokud nebude maso měkké.

Zkuste experimentovat s ingrediencemi

Ačkoliv je příprava rychlá a jednoduchá, výsledkem budete příjemně překvapeni. Pokud se vám recept zalíbí, můžete příště zkusit ještě experimentovat. Můžete vyzkoušet různé druhy masa, například kuřecí nebo hovězí. Rovněž koření můžete přidat podle chuti a maso posypat tymiánem, rozmarýnem nebo šalvějí.

Sýr je nejlepší používat tvrdý, aby šel dobře strouhat. Dobře poslouží eidam nebo gouda, když ale takový sýr proložíte například některým plísňovým sýrem, bude mít výsledná večeře opět trochu jinou chuť. Pokud si chcete připravit odlehčenější verzi, místo majonézy zkuste směs zamíchat s jogurtem a ochutit trochou octa, případně použít nízkotučný dresing.