Recept na vynikající minutkový dezert, který je připravený připravený bez vajec, másla a bez pečení za pár minut.

0
(0)

Dalibor , 10. 02. 2021

Tento recept na báječné skořicové šneky vás zachrání ve chvíli, kdy vás přepadne nezvladatelná chuť na sladké, ale zrovna nic po ruce nemáte. Dokonce k němu nepotřebujete ani troubu, připravuje se totiž v mikrovlnce. Stačí ingredience zamíchat, rozválet, potřít a hotové šneky vložit do keramických hrnečků. V mikrovlnné troubě krásně nakynou a nadýchají se. Těsto je skvělé s mlékem i s vodou, může být tedy vhodné i pro vegetariány. Připravte si následující:

  • 9 lžic pšeničné mouky
  • 0,75 lžičky prášku do pečiva
  • 5 lžic vody nebo mléka
  • 4 lžíce cukru
  • 1 lžička slunečnicového oleje
  • 0,75 lžičky skořice
  • Špetka soli

Těsto musí být vláčné

Smíchejte mouku s práškem do pečiva a špetkou soli. Přidejte vodu nebo mléko a dobře promíchejte, dokud nevznikne hladké, pevné a vláčné těsto. Vody či mléka přidejte zpočátku méně, aby těsto nebylo příliš lepivé, a až podle potřeby přilévejte. Vezměte z těsta jednu polovinu a rozválejte ho na zhruba 10 centimetrů dlouhý pás.

Posypte ho skořicí

V misce smíchejte cukr se skořicí, proužek jím posypte, srolujte do závitku a ten vložte do hrnečku, který jste předtím vymazali slunečnicovým olejem. Druhou polovinu srolujte stejným způsobem a vložte do jiného hrnečku. Hotové skořicové šneky vložte do mikrovlnné trouby a ohřejte po dobu zhruba 45–70 vteřin na nejvyšší výkon. Poté je vyjměte z mikrovlnné trouby a hrneček otočte nad talířem, šnek by měl sám vyklouznout.

Poslední věcí, kterou byste si měli připravit, je poleva. Nejjednodušší recept velí smíchat moučkový cukr s trochou vody nebo mléka, připravit si ale můžete i jeden trochu složitější. Metličkou v misce prošlehejte moučkový cukr, špetku soli, mléko, rozpuštěné máslo a javorový sirup. Poleva by měla být hladká, hustá, ale zároveň by měla téct. Pokud neteče, přidejte ještě mléko. Polevu na šneky nalijte ihned po upečení, dokud jsou horké.

👍 Tento návod je užitečný