"Banánová mísa" je vynikající dezert s mlékem, banánem a karamelovou omáčkou.

0
(0)

Dalibor , 22. 06. 2021

Arabský dezert suhoor je jedno z hlavních jídel, které muslimové konzumují v požehnaném měsíc ramadánu, a je to obvykle mezi začátkem noci a jejím koncem před úsvitem modlitby. Není to povinnost muslima, ale spíše prorocká sunna, kterou mohou někteří zanedbávat, aniž by věděli o jejím významu a výhodách pro postícího se člověka. Dnes se podíváme na tento snadný a ekonomický dezert s mlékem a banány, který byste měli vyzkoušet, jestli máte rádi netradiční recepty.

Co budete potřebovat?

Tento netradiční dezert z ciziny se skládá z těsta, karamelové omáčky a dekorace. Na karamelovou omáčku budete potřebovat šálek a půl vody, lžíci kukuřičného škrobu a půl šálku cukru krystal. To je všechno. Dekorace je pochopitelně na vás, ale nejlepší je banán nakrájený na kolečka a křupavé lískové oříšky. Budete-li chtít přidat kousky čokolády nebo jiný druh ořechů, je to na vás. Na těsto si dejte k ruce:

  • máslo – 60 g,
  • mouka – ½ šálku,
  • mléko – ½ litru,
  • cukr – ½ šálku, vanilkový cukr – 1 lžička.

Způsob přípravy

Do větší pánve dejte na mírný oheň rozehřát máslo a poté do něj přidejte půl šálku mouky. Důkladně promíchejte, dokud se nespojí. Poté přidejte půl litru mléka, půl šálku cukru a špetku vanilkového cukru. Znovu důkladně promíchejte. Do jiného hrnce dejte půl šálku cukru, dejte na mírný oheň a počkejte, dokud se nerozpustí. Poté do něj přidejte směs vody s velkou lžící kukuřičného škrobu a dobře promíchejte, dokud se vše nespojí. Krém musí mít homogenní strukturu.

Vezměte skleněnou formu na sladkosti, nalijte do ní krémové těsto, přidáme karamelovou omáčku a dezert ozdobte kolečky banánů a drcených lískových oříšků. Celou formu dejte do lednice a nechte ztuhnout. Podávejte tento netradiční dezert svým hostům za studena, aby si ho mohli naplno vychutnat. Přejeme dobrou chuť a hodně zdaru při výrobě lahodné sladkosti.