Vyhněte se tomuto přípravku! Na jeho vedlejší účinky budete muset brát další 4 léky

0
(0)

Dalibor , 14. 02. 2020

V současnosti tento druh léků užívá téměř každý třetí dospělý člověk. Pokud si myslíte, že je to dobrá zpráva pro jeho výrobce, tak vám uniká celkový obraz.

Dobrá zpráva je to totiž pro všechny farmaceutické firmy. A to proto, že tento lék je obrazně řečeno bránou pro řadu dalších léků, které budou potřebné k potlačování jeho negativních vedlejších účinků.

Co v těle způsobují statiny (léky proti cholesterolu)


Statiny mají takové obrovské množství nepříznivých vedlejších účinků, že je vysoká pravděpodobnost, že zakrátko po zahájení jejich užívání budete potřebovat několik dalších léků, abyste po nich napravovali škody.

To už nemluvíme o tom, že každý z těchto léků může mít další nežádoucí účinky. Vy se tak snadno ocitnete v lékové kolotoči, který nemá konce.

Co se může stát, pokud užíváte na zvýšený cholesterol tyto nebezpečné léky?

Tak například to, že potlačí váš imunitní systém, takže budete náchylnější na různé druhy infekcí.

Rovněž omezují tvorbu koenzymu Q10, který reguluje nejen imunitu, ale i nervový systém, úroveň energie, činnost srdce a krevní tlak.

Při statinů existuje i zvýšené riziko neurologických onemocnění. Mnozí pacienti si stěžují na zapomínání, zmatení a ztrátu paměti.

Nemějte však žádné obavy - bez ohledu na to, co se vám přihodí, farmaceutické firmy na to mají řešení (samozřejmě v podobě dalších léků).

Statiny a cukrovka


Statiny navíc zvyšují i ​​riziko cukrovky. Dokonce až tak, že informace o tom musí být uvedena na příbalovém letáku. Toto riziko je zvláště vysoké tehdy, pokud jste starší žena.
Jedna australská studie odhalila, že starší ženy užívající statiny ve vyšších dávkách měli až o 50% vyšší šanci rozvoje cukrovky.

Takže je poměrně vysoká pravidelnost, že vedle statinů si budete muset do konce života píchat inzulín a užívat další léky na cukrovku.

A jaká je výhoda statinů oproti všem uvedeným rizikům?

Podle výzkumu publikovaném v Britském medicínském žurnálu (BMJ) užívání statinů během 2 až 5 let přidá k délce života v průměru jen 3,2 dne. Tedy, pokud člověka dosud nezabijí jejich vedlejší účinky.

Je pravda, že statiny jsou léky schváleny úřady jednotlivých států. Kolikrát ale už byly v minulosti léky staženy z oběhu, když se jejich nebezpečí už nemohlo dál přehlížet?

Alternativy statinů


Pokud po přečtení tohoto článku si budete chtít držet od statinů odstup, pak vás jistě potěší zpráva, že léky na cholesterol mají několik skvělých alternativ.

Dr. Jack Wolfson, holistický kardiolog z Phoenixu tvrdí, že bychom měli raději následovat model zdraví než model nemoci.


Jak uvádí, mnoho kardiologů sklouzává do rutiny slepého předepisování statinů, protože tak jim to doporučují farmaceutické firmy. A samozřejmě proto, že z toho mají provize. Vždyť nakonec i lékaři jsou jen lidé, i oni mají hypotéky, leasingy na drahé auta či touhy na exotické dovolené.

Dr. Wolfson se však ptá, proč by lidé měli chtít souhlasit se statiny, které snižují rizika vysokého cholesterolu pouze mírné a zároveň se vystavit mnohem závažnějším zdravotním rizikům?

Jak uvádí, nezná člověka, který by se během užívání statinů cítil lépe. Naopak lidé, kteří namísto léků užívají přírodní doplňky stravy se často cítí lépe, snadněji zhubnou a mají více energie.

Ti je několik přírodních alternativ, které Dr. Wolfson doporučuje:

hořčík (dobře vstřebatelné formy jako laktáty nebo citráty hořčíku)
červená řepa (čerstvá nebo doplněk v podobě prášku či extraktu)
omega 3 mastné kyseliny
Dr. Wolfson říká, že tyto přírodní věci dokážou udělat ohromný rozdíl v našem zdraví. Navíc doporučuje sluneční světlo, které v našem těle produkuje vitamin D. Ten také drží cholesterol na uzdě.

No a nakonec řadí mít i dostatek fyzické aktivity, zcela stačí procházky v přírodě či zahrádkaření.

Závěr


Když vaše zdraví není optimální, tehdy vašemu tělu chybí živiny, ne léky.

Léky jsou možná dobré v případě akutních stavů, ale v případě prevence a chronických onemocnění jsou zdravá vyvážená strava, fyzická aktivita a tradiční slunce neporazitelné.

Co můžete ztratit, pokud to vyzkoušíte?

👍 Tento návod je užitečný